Projekts: CreaTeams in Library (Radošās komandas bibliotēkā)

AKTUĀLI : mēs krājam grāmatu stāstus : PIEDALIES !

Projekts "CreaTeams in Library" ("Radošās komandas bibliotēkā")

2016 - 2018

Kā viss sākās

Valmieras bibliotēka 2015.g. septembrī uzsāka dalību projektā "CreaDream Forum in Library" jeb "Radošo Sapņu forums bibliotēkā" programmas NORDPLUS apstiprinātā projekta NPAD-2015/100027 ietvaros. Starptautiskais sadarbības (Turku, Somija; Tallina, Igaunija; Valmiera, Latvija) projekts notika gada garumā, sākot no 1.septembra 2015. gada - 31. septembrim 2016. gadā. Projekta mērķis bija veicināt laikmetīgās kultūras izpratni sabiedrībā. Projekta moto: „Be contemporary” jeb „Saproti laika garu un izmanto iespējas”. Izaicinājums: sevis pārvarēšana. Projektā piedalījās Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas bibliotekāri, Valmieras Zonta kluba biedres, sabiedrības pārstāvji un sabiedriski aktīvas sievietes 50+.

Projekta aktivitātes tika dažādos veidos arī iemūžinātas un no visa daudzveidīgā materiāla izveidota interesanta, krāsaina un iedvesmojoša  PROJEKTA DIENASGRĀMATA  latviešu un angļu valodās.

Turpinājums

Pabeidzot projektu "CreaDream Forum in Library", tika nolemts, ka jau iesākto, veiksmīgo sadarbību vajadzētu turpināt.

Projekta "CreaTeams in Library" / "Radošās komandas bibliotēkā" (2016-2018) būtību raksturo atslēgvārdi: eksperimentālā kultūra bibliotēkā caur radošu darbību un sadarbību. Valmieras bibliotēka un citi bibliotēku / nevalstisko organizāciju pārstāvji no Latvijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Dānijas, Islandes pulcēsies Nordplus Adult projekta "CreaTeams in Library" 2017-2018 ietvaros, lai identificētu, analizētu, izprastu un rastu risinājumus jaunām darba formām bibliotēkās.

Finansējums projektā piešķirts 3 mobilitātēm, tas nozīmē, projekta NORDPLUS ADULT projekta “Radošās komandas bibliotēkā” /CreaTeams in Library /2017/2018 dalībnieki klātienē pulcēsies 3 tikšanās reizēs, kas būs sadarbības partneru izaugsmes, iedvesmas un pieredzes apmaiņas treniņi.

Herninga (Dānija) ( 13.-15.09. 2017);

Turku (Somija) ( 8.-9.02. 2018);

Valmiera, Rīga ( Latvija) (13.-14.09. 2018)

Starpposmos tiek realizētas aktivitātes Valmieras bibliotēkā (sadarbībā ar Valmieras Zonta klubu), kuras :

1. Ir eksperimentālas, nekad nebijušas mūsu bibliotēkās (piemēram, pasākumu tiešraides);
  2. Nevairāmies no neparastām izpausmes formām un jauno tehnoloģiju pielietojumam (“vārdu gleznas domino tehnikā”, video, Skype);
  3. Neaizmirstam galveno - ka “sākumā bija vārds” un dodam godu rakstītajam vārdam: dzejniekiem, rakstniekiem, novadniekiem, jubilāriem…
  4. projekta mērķauditorija: vietējā sabiedrība, bibliotekāri un NVO.

Aktivitātes

Valmieras bibliotēka

• 2017

Projekta ietvaros izveidota VIDEOFILMA - Hamleta monologa "Būt vai nebūt" lasījums latviešu valodā.

Igauņu dzejnieks Contra + Eduarda Veidenbauma dzeja = tiešraides video eksperiments bibliotēkā!

IZSTĀDE: Kas slēpjas aiz grāmatas vāka noformējuma?

Eksperiments: grāmatu eglītes būvēšana Ziemassvētkos.

Skype book club (Skype grāmatu klubs) ar Tallinas centrālo bibliotēku.

Starpprojekta nacionālā tikšanās rudenī (autumn mid-term national meeting) Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Prezentācija Skaipā: Jēra zupas pēcpusdiena.

Projekta dalībnieku tikšanās Turku, Somijā (8.-9.02.2018.)

Grāmatu ideju VIETNE "My Life in a Bookshelf".

Starpprojekta nacionālā tikšanās pavasarī (spring mid-term national meeting) Valmieras integrētajā bibliotēkā.

Valmieras Zonta klubs

Mākslinieces Birutas Jansones meistarklase "Domino efekts" Valmieras integrētās bibliotēkas 10. dzimšanas dienas ietvaros.

Rozes diena, 18.03.2018

Activities in English