Jaunumi

Valentīna Maļceva

KGB smokingā : politisks romāns

 

Kristiāna Kuzmina iesaka:

Viens no maniem spilgtākajiem iespaidiem pēdējā pusgada laikā - Valentīnas Maļcevas jeb Josifa Šagala sērija "KGB smokingā". Ārēji pavisam necila un, domājams, ja ne man pašai mājās grāmatplauktā, būtu kādā antikvariātā noteikti pagājusi garām. Bet, tā kā arvien biežāk ielienu tēta savāktajās grāmatās, pacilāju arī šīs un, tavu brīnumu, - pirmo izlasīju elpu neievilkdama! 
Zinu, ka ir daži, kas kritiski raugās uz sižeta autentiskumu (Šagals pats visu esot piedzīvojis uz savas ādas; ja tā, viņam jāpiešķir Literatūras balva par spēju to visu pastāstīt no sievišķā skatpunkta, turklāt ar krieviem piemītošās mentalitātes iezīmēm (viņš pats ir ebrejs), kā arī dažu amerikānisko reāliju atveidēm valodā, bet mani valdzina un pozitīvi pārsteidz galvenās varones drosmīgais, vaļīgais (dažkārt varbūt pārlieku) humors un runīgums, viņas spilgtais (bet līdztekus tik ļoti dzīvais, krieviskais, vienkāršais) raksturtēlojums un tas, ka autors ne uz vienu brīdi nepamet lasītāju garlaicībā. 
Noteikti uzteicama tulkotāja, bez kuras izcilajām valodas zināšanām darbs noteikti zaudētu lielāko daļu savas vērtības!
Vēl neesmu tik gudra vēsturē, lai novērtētu, cik precīzi attēloti notikumi KGB iekšienē un ārienē, bet pagaidām tas man netraucē baudīt šo sēriju.

 

I grāmata Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

II grāmata Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

III grāmata Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

IV grāmata Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Jaunieguvumu arhīvs