Seminārs bibliotekāriem “Būdami vienoti, mēs esam varenāki”

Šā gada 31. oktobrī viesnīcas Wolmar konferenču zālē Europe Direct informācijas centrs Valmierā sadarbībā ar Valmieras bibliotēku rīko semināru “Būdami vienoti, mēs esam varenāki” pašvaldību publisko bibliotēku bibliotekāriem.

Semināra mērķis - nodrošināt bibliotekārus ar patiesu informāciju, lai veiksmīgi varētu lauzt sabiedrībā valdošus stereotipus, ka ciešāka vienotība Eiropas Savienībā apdraud valsts suverenitāti.

Pēc Otrā pasaules kara jaunā lielvara — Padomju Savienība — turpināja īstenot savus imperiālistiskos plānus, panākot komunistisku režīmu nodibināšanu Padomju armijas okupētajās Eiropas valstīs.

1989.gads Eiropā – politisku pārmaiņu gads, par ko liecina notikumi Polijā, Ungārijā, Austrijā, Baltijas valstīs, Vācijā, Čehijā, Rumānijā. 1990. gadā Baltijas valstis pasludina neatkarību un apvienojas Vācija. 1991. gadā Padomju Savienība beidz pastāvēt.

Īpaši šogad pieminam Baltijas ceļu, kad 1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās 600 kilometru garā cilvēku ķēdē, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu, pieprasot atzīt 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un Baltijas valstu neatkarību.

2009. gadā akcija Baltijas ceļš iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā, tādējādi apliecinot akcijas nozīmīgumu pasaules mērogā.

Tāds bija sākums Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ceļam uz dalību Eiropas Savienībā, kuras mērķis ir :

• saglabāt un nostiprināt mieru tās dalībvalstu un tās kaimiņvalstu starpā,
  • tuvināt Eiropas valstis praktiskā sadarbībā,
  • garantēt Eiropas iedzīvotājiem drošību,
  • veicināt ekonomisko un sociālo solidaritāti,
  • saglabāt Eiropas valstu identitāti un dažādību globalizētā pasaulē,
  • veicināt eiropiešu kopīgās vērtības.

Semināra programmu un foto skatīt šeit