#EUBeachCleanUp

Kampaņā #EUBeachCleanUp Eiropas Savienības iestāžu darbinieki un vietējie iedzīvotāji kopīgiem spēkiem Eiropā un citur pasaulē attīra pludmales no jūrā nonākušajiem atkritumiem. Šogad kampaņa sākās 19. augustā un turpināsies vēl visu oktobri. Visspraigākā būs Starptautiskā piekrastes uzkopšanas diena sestdien, 21. septembrī, kad akcijas notiks vairāk nekā 80 valstīs – visos apdzīvotajos kontinentos.

Šogad, pateicoties novatoriskām partnerībām ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un smurfiem, kampaņa uzrunā tūkstošiem visu gadagājumu iedzīvotāju. Panākumus kampaņā #EUBeachCleanup palīdz gūt izpratnes veidošana ar visaptverošu klātbūtni sociālajos tīklos apvienojumā ar ļoti praktisku aicinājumu “Nāciet uz pludmali un pievienojieties mums!”

Daudzajās #EUBeachCleanUp talkās, kas norisināsies nākamajās nedēļās, no jūrām un krastmalām tiks savākti un vietējās atkritumu apsaimniekošanas iekārtās nogādāti tonnām atkritumu. Šos pasākumus rīko ES valstu vēstniecības un ANO biroji visā pasaulē kopā ar vietējām pašvaldībām, skolām, NVO un privātuzņēmumiem. Ar šo kampaņu ES un tās partneri vēlas iesaistīt sabiedrību un veidot izpratni, jo sevišķi bērniem un jauniešiem. Uzkopjot piegružotās pludmales, cilvēki pamanīs daudzus vienreizlietojamos priekšmetus: vates kociņus, plastmasas salmiņus, plastmasas maisiņus vai vienreizlietojamos galda piederumus… Tādējādi līdzdalība akcijā varbūt mudinās mainīt paradumus ilgtermiņā.

Vairāk lasīt šeit