Eiropas Komisija izsludina ikgadējo tulkošanas konkursu vidusskolēniem “Juvenes Translatores

Eiropas Komisija izsludinājusi ikgadējo tulkošanas konkursu “Juvenes Translatores”, kurā aicināti piedalīties vidusskolēni no visas Eiropas.

No 2. septembra plkst. 12.00 skolas visās ES dalībvalstīs varēs reģistrēties tiešsaistē, lai saviem skolēniem dotu iespēju sacensties ar vienaudžiem no citām Eiropas Savienības valstīm. Šogad skolēniem, kuri piedalīsies konkursā, būs jātulko teksts par tēmu “Virzīšanās uz priekšu grūtos laikos – kopā mēs esam stiprāki”.

Dalībnieki varēs tulkot jebkurās 2 no 24 oficiālajām ES valodām (iespējamas ir 552 divu valodu kombinācijas). Pērn skolēni kopumā izmantoja 150 dažādas valodu kombinācijas.

Skolu reģistrācija – pirmais posms divpakāpju procedūrā – noslēgsies 2020. gada 20. oktobrī, plkst. 12.00. Skolotāji var reģistrēties jebkurā no 24 oficiālajām ES valodām.

Pēc tam 705 skolas Komisija aicinās piedalīties nākamajā posmā. No katras valsts izraudzīto skolu skaits būs vienāds ar tās vietu skaitu Eiropas Parlamentā, un skolas pēc nejaušības principa atlasīs dators.

Tad katra izraudzītā skola dalībai konkursā izvirzīs 2–5 skolēnus. Viņu valstspiederībai nav nozīmes, bet viņiem jābūt dzimušiem 2003. gadā.

Konkurss visās skolās, kuras būs pieteikušās dalībai konkursā, notiks tiešsaistē 2020. gada 26. novembrī.

No katras valsts tiks izraudzīts viens uzvarētājs, kuru paziņos līdz 2021. gada februāra sākumam.

Ja apstākļi to atļaus, uzvarētāji saņems balvas 2021. gada pavasarī svinīgā pasākumā Briselē, kur viņiem būs arī iespēja tikties ar profesionāliem Komisijas tulkotājiem un uzzināt vairāk par darbu ar valodām.

Vairāk lasīt šeit