Valmieras bibliotēka piedalās IFLA kongresā Polijā un prezentē projektu "Radošo sapņu forums bibliotēkā"

2017. gadā Pasaules bibliotēku un informācijas institūciju federācijas (IFLA) 83. kongress notiek Vroclavā, Polijā. No 19. līdz 25.augustam kongress iedāvā plašu prezentāciju, sanāksmju un citu pasākumu klāstu, kas palīdz stiprināt pasaules bibliotēku kopienu.

Viena no kongresa sadaļām ir plakātu sesija. No daudziem piedāvājumiem, tika izvēlēti 165 notikumu, projektu atspoguļojumi plakātu formātā. Tai skaitā arī Valmieras bibliotēkas, Turku bibliotēkas (Somijas), Tallinas centrālās bibliotēkas (Igaunija) plakāts “ CreaDream Forum in Library - Inspiring, Empowering and Motivating International Collaboration to create a New Kind of Boundary Breaking Library Culture”.

No Valmieras bibliotēkas lielajā forumā piedalās Pieaugušo apkalpošanas nodaļas bibliotekāres Anita Apine un Līga Vītola, kur Plakātu sesijā 21.un 22.augustā prezentēs projektu “Radošo sapņu forums bibliotēkā” .

Vairāk informācijas par projektu "Radošo sapņu sapņu forums bibliotēkā" ("CreaDream Forum in Library"), kā arī projekta dienasgrāmatas latviešu un angļu valodās meklējiet Valmieras integrētās bibliotēkas mājaslapā.

Par IFLA: Starptautiskā bibliotēku asociāciju un institūciju federācija (no angļu val.: International Federation of Library Associations and Institutions; IFLA) ir starptautiskā organizācija, kas pārstāv bibliotēku un informācijas pakalpojumu intereses. IFLA tika dibināta 1927. gadā Edinburgā, Skotijā. IFLĀ darbojas aptuveni 1600 biedru no 150 dažādām valstīm. IFLA kā organizācija tika reģistrēta Nīderlandē 1971. gadā. IFLA sastāv no vairākām daļām jeb sekcijām. Katra veic noteiktu darbu. Piemēram, ir publisko bibliotēku, nacionālo bibliotēku, akadēmisko un izpētes bibliotēkas, kā arī ģenealoģijas un novadpētniecības sekcijas.

IFLA svarīgākie uzdevumi ir:

• Nodrošināt un attīstīt augstāku kvalitāti bibliotēku un informācijas pakalpojumiem;
  • Mudināt saprast labu bibliotēkas un informācijas pakalpojumu sniegšanas nozīmi;
  • Pārstāvēt biedru intereses visā pasaulē.

IFLA uzskata, ka sabiedrībai un organizācijai vajag nodrošināt universālu un objektīvu informācijas pieejamību, lai sabiedrība spētu realizēt jaunas idejas un ekonomiski, sociāli, kulturāli un demokrātiski attīstīties. Bibliotēkas palīdz padarīt pieejamāku informāciju cilvēkiem un tādējādi veicināt sabiedrības attīstību. Visiem cilvēkiem jādod iespēja sevi pierādīt dažādos pasākumos un aktivitātēs, neatkarīgi no to vecuma, etniskās piederības, reliģiskās piederības, valodas un ģeogrāfiskās vietas.

2017.gada kongresa JAUNUMS: pirmā tiešraides straumēšana IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongresa laikā.

Tiešraides straumēšana ir tikai viens no daudzajiem instrumentiem, ko izmanto IFLA, lai nodrošinātu savas darbības atvērtību un pārredzamību. IFLA plāno šo saziņas veidu izmantot arī savām turpmākajām iniciatīvām, lai varētu sasniegt savus biedrus un visus interesentus plašākā, modernākā un atraktīvākā veidā

Pirmo reizi IFLA Pasaules bibliotēku un informācijas kongresa (World Library and Information Congress, WLIC) vēsturē tiks nodrošināta lielo kongresa sesiju tiešraides straumēšana.

Tādējādi bibliotēku speciālisti un ikviens interesents, kas nav varējis ierasties uz 83. WLIC Vroclavā, Polijā, varēs būt kā daļa no vislielākā ikgadējā starptautiskā bibliotēku un un informācijas institūciju federācijas (IFLA) 83. kongresa.

Informācija par turpmākajām tiešraides straumēšanām būs pieejama sociālajos medijos

Lai iegūtu plašāku informāciju par WLIC, apmeklējiet vietni https://2017.ifla.org

P.S.
Svarīgākie notikumi, kuriem būs iespēja sekot līdz:

Svētdien, 20. augustā plkst. 10.00-12.00 skatītāji varēs sekot līdzi kongresa atklāšanas sesijai un izbaudīt unikālo WLIC atmosfēru. Pēc oficiālajām Donna Scheeder (IFLA prezidente) un Gerald Leitner (IFLA ģenerālsekretārs) uzrunām tiešraides skatītāji dzirdēs vārdus no Polijas Republikas prezidenta Andrzej Duda vēstules, kā arī redzēs premjerministra pirmā vietnieka un kultūras un nacionālās kultūras mantojuma ministra Piotr Gliński oficiālo uzrunu kongresa delegātiem. Visus bibliotēku nozares pārstāvjus Vroclavā sveicinās Nacionālās komitejas priekšsēdētāji: Rafał Dutkiewicz (Vroclavas mērs), Elżbieta Stefańczyk (Polijas bibliotekāru asociācijas prezidente) un Tomasz Makowski (Nacionālās bibliotēkas direktors). Pēc Richard Butterwick-Pawlikowski galvenās runas tiešraides skatītāji tiks iepriecināti ar īsu stāstu par Vroclavu: teātra izrādi, kurā prezentēta Vroclavas vēsture.

Pirmdien, 21. augustā plkst. 08.30-09.15 būs iespēja sekot līdzi IFLA Galvenajai sesijai, kas ir ātrākais veids, lai uzzinātu visu par nozīmīgākajiem IFLA projektiem un iniciatīvām. Plkst. 9.30 IFLA prezidente Donna Scheeder sāks savu prezidenta sesiju ar nosaukumu "Aicinājums uz rīcību", pievēršoties IFLA Globālās vīzijas diskusijai, lai iedrošinātu bibliotēku nozari nākotnē ne tikai izdzīvot, bet arī uzplaukt. Šajā sesijā tiks atklāta Globālās vīzijas tiešsaistes balsošanas platforma un ikviens bibliotēku nozares pārstāvis tiks aicināts piedalīties un balsot, lai palīdzētu izveidot vienotu bibliotēku nozari.

Ceturtdien, 24. augustā, plkst. 16.15-17.30 noslēguma sesija būs pēdējā iespēja sajust WLIC 2017 gaisotni. Skatieties līdzšinējās IFLA valdes sveicienus jaunajai valdei, saņemiet virtuālu ielūgumu uz WLIC 2018 Kualalumpurā (Malaizijā) un uzklausiet nākamās IFLA prezidentes Gloria Perez-Salmeron uzrunu!