Starptautiskā Raunas mākslas plenēra darbu izstāde

 

Valmieras integrētās bibliotēkas telpās, Cēsu ielā 4, Valmierā, no 7. februāra līdz 30. martam būs apskatāma Starptautiskā Raunas mākslas plenēra darbu izstāde.

Kopš 2013.gada Galerija Laipa un Valmieras Kultūras un mākslas fonds regulāri rīko mākslas plenērus, kuru mērķis ir saglabāt un attīstīt ainavas glezniecības tradīcijas Vidzemē. 2016.gadā, jau 3. gadu pēc kārtas, ar Raunas Novada domes atbalstu un līdzdalību noritēja Raunas mākslas plenērs. Plenērā piedalījās mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Polijas. Rauna un tās apkārtnes ainava ir kā paraugs Latvijas ainavu glezniecībai – pilsdrupas, upe, Raunas Staburags, ielejas un pauguri, meži un pilsētas līkumotās ieliņas, arhitektūras pieminekļi un lauku burvība miglas rītos iznirušajām pļavām. Tā ir Vidzemes pērle un tieši tādēļ to izcēlām eļļas glezniecībā un akvareļglezniecībā. Plenērs – tā ir izraušanās, pieredze, tikšanās, saruna, miers kopā ar radošu nemieru..., plenērs ir tas notikums, kas liek radīt, fiksēt notikumus, vienlaikus iedvesmojot un akcentējot mākslas pasaules spēju saskatīt un radīt sajūtas no jauna.

Plenērā piedalījās: Inese Ziemele, Aleksandrs Ņeberekutins, Vladimirs Babkins, Madara Tampe, Biruta Jansone, Armands Kanaviņš, Līva Graudiņa, Arūnas Vaitkus (Lietuva), Ingrida Vaitkiene (Lietuva), Marta Taraszkiewicz (Polija), Olga Wielogorska (Polija).

 

 

Foto: Normunds Cercins

 

Papildus informācija:

Galerija Laipa, Stacijas ielā 37, Valmierā

Karlīne Cercina, galerijas vadītāja

mob.26169449 / [email protected]