Septembrī dzeja dzīvo Valmierā - nāc, iedvesmojies bibliotēkas izveidotā grāmatu izstādē!

Septembrī dzeja dzīvo Valmierā! Lai iesildītos dzejas noskaņām, Valmieras integrētā bibliotēka ir sagatavojusi izstādi visiem, kurus iedvesmo dzeja, romāni, rakstīšana, tekstu analizēšana, valoda, iztēle, uzstāšanās, autoru biogrāfijas un literārās radīšanas procesa pieredze. Grāmatu eksemplārus izsniedzam interesentiem līdzi uz mājām.

Mazam ieskatam:

Kā uzrakstīt sasodīti labu romānu : aizraujošs ieskats rakstniecības virtuvē

Džeimss N. Frejs

Eksemplāri bibliotēkā

četras otas : gadalaiku dzejoļi bērniem

Uldis Auseklis

Grāmatā apkopoti Ulda Ausekļa dzejoļi par Latvijas dabu un tās mūžīgo mainību - četriem gadalaikiem. Grāmatas burvība slēpjas arī citā četriniekā. Katru gadalaiku ilustrējuši dzejniekam tuvi, mīļi un spilgti Latvijas mākslinieki. Pavasara ota dota Aleksejam Naumovam, vasaras – Signei Ērmanei, rudens – Gundegai Muzikantei, bet ziemas – Ilzei Dambei.

Kaligrāfija 24 stundās : tehnikas, alfabēti, projekti

Veiko Kespersakss

Grāmatā iekļauti dažādu veidu raksti; pamācībās izskaidroti alfabēti; iesildīšanās vingrinājumi; praktiski kaligrāfijas projekti. Izdevums noderēs, lai iemācītos iluminēt burtus, izkārtot tekstu lapā, ievērot atstarpes, strādāt ar krāsām un papildināt vienkāršus alfabētu burtus ar elegantiem vijumiem.

Dzejnieka uzdevums mūsdienās : esejas

Zenta Mauriņa

Eksemplāri bibliotēkā

Tik grūti ir būt latvietim

Contra

Contras dzejas valodu nav iespējams sajaukt, jo tās kodam piemīt oriģināla ekspresija un noskaņa. Viņa dzejā igauņu valodā ir ļoti daudz vārdu spēļu, fonētisku saskaņu, izteicienu un frazeoloģismu, un to pašu viņš turpina, rakstot dzejoļus latviski. Īpašu šarmu Contras dzejai piešķir bagātīgā humora, satīras, ironijas un paradoksu klātbūtne, šīs īpašības ir reti sastopamas īpašības latviešu dzejā, tāpēc Contras dzeja papildina mūsu samērā pieticīgās ironiskās un humora dzejas amplitūdu.

Grāmatnieks, kurš atrada dzīvi

Gabriela Zevina

Eidžeja Fikrija dzīve nebūt nav izvērtusies, kā viņš tika cerējis. Ir nomirusi viņa sieva, viņa grāmatu veikals ir uz izputēšanas robežas un tagad arī vienīgais viņa vērtīgais īpašums, reta Po dzejoļu izlase, ir nozagts. Lēni, bet nenovēršami viņš atsvešinās no Alises salas iedzīvotājiem. Pat grāmatas viņa veikalā Eidžejam vairs nešķiet baudāmas – viņš tajās saskata vien pārāk strauji mainīgās pasaules vēstnešus. Bet tad grāmatu veikalā parādās kāds mistisks sūtījums, kas sniedz Eidžejam Fikrijam iespēju mainīt savu dzīvi un paskatīties uz visu no jauna skatupunkta. Aizraujošs stāsts par pārmaiņām un otro iespēju dzīvē.

Eksemplāri bibliotēkā

Dzīve tekstā : raksti par literatūru

Ausma Cimdiņa

Eksemplāri bibliotēkā

Angļu valoda nav vienkārša : ilustrēta rokasgrāmata

Lusi Gutjerresa

Kad slavenā Barselonas ilustratore Lusi Gutjerresa saprata, ka nespēj sekot līdzi pasniedzējam angļu valodas nodarbībās, viņa lika lietā savu zīmētājas talantu, lai iegaumētu apgūto. Lusi pavisam drīz atklāja, ka mācīties angļu valodu nav vienkārši, toties var būt aizraujoši. Atmetot pliekanās un bezjēdzīgās frāzes, ar ko pilnas ierastās angļu valodas mācību grāmatas, Gutjerresa radījusi pievilcīgu savādnieku tēlus un izmantojusi nerātnus dialogus, lai iedzīvinātu vārdu krājumu, gramatiku un dažādas sadzīviskas tēmas.

Eksemplāri bibliotēkā

Gērnsijas Literatūras un tupeņmizu pīrāga biedrība

Mērija Annna Šafere & Annija Barouza

Strādīgais Dosijs un rakstniece Džuljeta, Gērnsijas labāko un ne tik labo aprindu ekscentriski košās dāmas un ievērojamākie kungi - katram no viņiem ir loma burvīgi dzīvīgajā stāstā par laikā nepamanītu mīlestību, labām un sliktām grāmatām, patiesu un iedomātu drosmi un neprātīgu dzīves baudīšanu apstākļos, ko varētu dēvēt par ekstremāliem.

Eksemplāri bibliotēkā

Neakadēmiskā latviešu valodas vārdnīca jeb Novadu vārdene

Janīna Kursīte

J. Kursīte no visdažādākajiem avotiem (vecām vārdnīcām, literatūras, ekspedīcijām) atradusi un cēlusi augšā aizmirstus latviešu valodas vārdus, apvienojot tos nedaudz izaicinošā nosaukumā. Blakus aizmirstajiem vārdiem vai zināmu vārdu aizmirstām nozīmēm, tiek piedāvāti arī jaunvārdi, apliecinot latviešu valodas attīstības spēju.

The Ghost Writer [videoieraksts] Rēgu rakstnieks : trilleris, drāma

Roman Polanski

Dievaines : dzejoļu krājums

Daina Sirmā

Savā trešajā dzejoļu krājumā Daina Sirmā ir uzklājusi galdu un atvērusi durvis gada tumšākā laika mielastam. Veļu laiks. Dievaines. Šajā vakarā kamolos savēlusies migla iegūst sen aizgājušu cilvēku vaibstus, sabiezē durvju ailā un pārkāpj sava bijušā nama slieksnim. Vāri apgaismotajā un šaurajā lauku sētas istabā pulcējas paaudzes, radam līdzās nosēžas kaimiņš, tautiešiem līdzi ienāk kāds svešu zemju ciemiņš. Viņu ir tik daudz, cik saglabājusi mūsu atmiņa. Viņi nāks tik ilgi, cik tos aicinās pie saimes galda.

Eksemplāri bibliotēkā

Melnie darba cimdi : dzejas krājums

Jānis Tomašs

J. Tomašs latviešu jaunākajā dzejā ir tīrradnis. Viņš ir dzejnieks no dabas, kurš dāvā mums lieliskus tēlus, gluži jaunus šķietami vairs nepārspējamajā dzejas vidē. Dzejas krājuma rindās kopā sader izsmalcinātais ar vienkāršo, veidojot svaigu un neparastu stilu.

Latviešu valodas slenga vārdnīca

Ojārs Bušs, Vineta Ernstsone

Latviešu valodas slenga vārdnīca ir moderna zinātniska skaidrojošā vārdnīca. Tajā iekļauti aptuveni 8000 šķirkļu, kuros sniegta informācija ne vien par vārda vai izteiciena nozīmi, bet arī cilmi un lietojuma kontekstu, kas atspoguļots interesantos piemēros. Vārdnīcas šķirkļu materiāls atspoguļo valodas procesus mūsdienu latviešu sabiedrībā.