Izstāde: MĀRAI ZĀLĪTEI - 65

 

Latviešu dzejniece, dramaturģe, sabiedriskā darbiniece Māra Zālīte 18.februārī svinēs 65 gadu Dzimšanas dienu.

Par godu šim notikumam Valmieras integrētajā bibliotēkā apskatāma dzejnieces grāmatu izstāde.

 

 

1. Dzeja "Lāčplēsis"

Pieejams bibliotēkā 

 

2. Vējš meklē mājas : dzeja

Pieejams bibliotēkā 

 

3. Dziesmu rakstā : dzejoļu krājums

Pieejams bibliotēkā 

 

4. Pieci pirksti : romāns

M. Zālītes romāns ir autobiogrāfiska bērnības atmiņu grāmata, kurā autore tēlo atgriešanos kopā ar ģimeni mājās no Sibīrijas 20. gadsimta 50. gadu otrajā pusē un dzīvi Latvijā 50.-60. gadu mijā. Grāmatas centrālā ass ir piecgadīgās Lauras un viņas vecāku – 1941.gada jūnijā izsūtīto bērnu - traumatiskā pieredze, kas tik daudzus gadu desmitus ģimenes iekšienē glabāta un klusēta. Ar bērna acīm skaudrums vēl satriecošāks – nepārejošas bailes no bada, bailes no vēlreizējas izsūtīšanas.

Pieejams bibliotēkā 

 

5. Trīs latviskas dziesmuspēles

M. Zālītes krājumā iekļauti trīs darbi - muzikāla drāma "Priekules Ikars", traģikomiska dziesmuspēle "Tobāgo!" un dziesmuspēle "Še tev Žūpu Bērtulis!".

Pieejams bibliotēkā 

 

6. To mēs nezinām : sarunas ar Imantu Ziedoni

M. Zālītes sarunām ar dzejnieku Imantu Ziedoni nav ne sākuma, ne beigu. Viņi ir sarunājušies vairāk nekā trīsdesmit gadu. Šeit lasāms tikai fragments īsā laika nogrieznī. Tā ir 2000. gada pirmā puse. Te nu ir redzams, par ko tie dzejnieki runā.

Pieejams bibliotēkā 

 

7. Kas ticībā sēts : runas un raksti Latvijas atmodai 1979.-1997.

Pieejams bibliotēkā 

 

8. Tango un Tūtiņa ciemos : stāsts 

Tango un Tūtiņa ir divi suņubērni, brālītis un māsiņa. Ceļojums pie krustmātes, kas cep garšīgas kotletītes, abiem izvēršas par grūtu pārbaudījumu: vilciens aiziet, māsiņa aizbrauc un Tango vienam pašam jāatrod ceļš uz krustmātes ciemu, kura nosaukumu viņš neatceras. Kucēns tiek sekmīgi izvadīts cauri daudzajiem sarežģītajiem piejūras ciemu nosaukumiem, sastopot jaunus paziņas, atrodot krustmātei nozagtās vistas un iepazīstot mūsu zemi. - Jaunakā skolas vecuma bērniem.

Pieejams bibliotēkā