Interesējies par vēsturi? Ieskaties Valmieras integrētās bibliotēkas Novadpētniecības platformā!

Interesējies par vēsturi? Ieskaties Valmieras integrētās bibliotēkas NOVADPĒTNIECĪBAS platformā! Tajā ievietojam un padarām tiešsaistē pieejamus laika gaitā savāktos vērtīgos materiālus - agrāk nepublicētus dokumentus un liecības par Valmieru un tās apkaimes novadiem, notikumiem un personībām, kas atrodami privātpersonu un ģimeņu arhīvos, kā arī novadu bibliotēku krājumos.

Cilvēku dzīvesstāsti, fotogrāfijas, dienasgrāmatas, atmiņu rokraksti, avīžu raksti tiek digitalizēti un izvietoti 11 tematiskajās sadaļās: Novadnieki, Valmiera, Valmieras apkaime un novadi, Dzimtu pētniecība, Nepublicētie materiāli un rokraksti, Bibliotēkas vēsture, Valoda. Folklora. Etnogrāfija, Stāstu bibliotēka, Tautas grāmatu plaukts, Spēles un Novadpētniecības konkursi. Vietnes saturu nepārtraukti papildinām un pilnveidojam.

Kreisajā pusē ir lapas jaunumu josla, kas informē apmeklētājus par jaunākajiem papildinājumiem. Gandrīz katrai teksta un foto dokumentu kolekcijai sagatavots šķirklis ar īsu aprakstu par saturu, tā izcelsmi, tapšanas apstākļiem, autoru. Teksta dokumentiem sagatavoti tajā minēto personu saraksts, pieminētie vietvārdi. Vietnes lietotāju ērtībai pieejams arī meklēšanas logs, kurā, ievadot atslēgvārdus, ātri var atrast vajadzīgo.