Grāmatu izstāde: VISS SĀKAS AR ĀBECI

Jaunajā mācību gadā laba ābece būs gan draugs, gan palīgs. Tās var būt tik daudzveidīgas - dažādām gaumēm un vecumiem. Novēlam veiksmīgu jauno mācību gadu!

*Grāmatu eksemplārus izsniedzam interesentiem.

Juris Zvirgzdiņš

Pele, punkts un Gūtenbergs

Rakstnieka Jura Zvirgzdiņa bērnu grāmatas ir Latvijā plaši pazīstamas un iecienītas. Bagāta fantāzija, spēles prieks, aizraujoši aizved lasītājus interesantos pasaules izpētes ceļos. Šoreiz rakstnieks saistošā pasakas formā uzrakstījis izglītojošu stāstu par ābeces tapšanu, par grāmatu iespiešanu un tās izgudrotāju tipogrāfu Gūtenbergu. Sekojot Peles un Žagatas gaitām, mazie lasītāji itin viegli un ar interesi varēs apgūt alfabētu un citus lasīšanas noslēpumus. Anitas Paegles mākslinieciskais noformējums. Aivara Sprūdža dizains.

Olimpiskā ābece

Rokasgrāmata pēc desmit gadiem pie lasītājiem atgriežas papildinātā un uzlabotā versijā. Tā ir kā dāvana Latvijas sportam, atzīmējot divdesmito gadskārtu, kopš atjaunota Latvijas Olimpiskās komitejas darbība Latvijā. Grāmata iepazīstina ar Latvijas olimpiešu sasniegumiem un olimpiskajiem notikumiem pasaulē un Latvijā.

Vecais Stenders

Bildu ābice

Evija Gulbe

Ece-bece-ābece : satiec burtus dzejoļos!

Jevgēnija Serpuhovska

Neizzināto parādību ābece A-Z

Gita Andersone

Gaiļa ābece : pirmsskolas vecuma bērniem

Maija Bajaruniene

Ābece : jautrā burtu ballīte

Vaiva Zirdziņa

Vizuālās mākslas valodas ābece

Indra Sproģe

Joka pēc alfabēts

I. Sproģe palīdzēja mazajam Filipam iemācīties alfabētu. Viņa uzzīmēja alfabēta burtus. Redzes atmiņā iegūlās zīmējumi, ļaujot viegli atcerēties visus burtus. Renārs Kaupers sacerēja dziesmu, bet filmu studija "Rija" atdzīvināja visus tēlus un izveidoja animācijas filmu.

Juris Cibuļs

Latgaliešu ābeces, 1768-2008

J. Cibuļa grāmata iepazīstina ar latgaļu ābeču dažādiem tipiem un veidiem, ar to sastādīšanas un ilustrēšanas principiem, izceļot ābeču raksturīgākās iezīmes un savdabīgumu. Tajā aplūkots arī ābeču adresāts, dažādu ortogrāfiju izmantojums, ābeču autori, kā arī izdošanas ģeogrāfija. Ābeces aplūkotas pa grupām (iespēju robežās hronoloģiski) - katķisma ābeces, latgaliešu autoru ābeces, latgaliešu skolām pielāgotās latviešu ābeces, jaunākās ābeces, Padomju Krievijā izdotās latgaliešu ābeces un latgaliešu pārkrievošanas ābeces.

Otomārs Rikmanis

Jūras ābece : Jūrniecības termini. Stāsti par jūru.

Indra Sproģe

Māci mani, Degunlāci!

I. Sproģe un R. Kaupers visbriesmīgāko reizrēķinu grāmatā pārvērtuši par visjautrāko, vissirsnīgāko, krāsaināko un interesantāko. Ar šo grāmatu, multenītēm un dziesmām viņi grib pateikt, ka reizrēķins ir pavisam vienkārša un forša lieta, un to iemācīties nepavisam nav grūti. Mācību komplekts rosina patstāvīgi mācīties, izmantojot visas maņas. Tas iedarbojas ne tikai vizuāli, bet arī verbāli un audiāli, jo grāmatu papildina 55 dziesmas un īsfilmas. Kopumā saturs paver durvis uz visām zinātņu jomām, kas skolā jāapgūst.

Solvita Lodiņa

Latviešu ābece : pasakas, dziesmas, mīklas, sakamvārdi un rakstu rakstīšana

Šī pasaku grāmata ir domāta piecgadniekiem, kuri sāk iepazīties ar burtiem, un visiem pieaugušajiem, kas vēlas iepazīstināt bērnus ar tādu ābeci, kuras pasaulē mīt krāsaini tēli, dziesmas, mīklas, sakāmvārdi un daudznozīmīgi raksti.

Solvita Lodiņa

Latviešu Ābece sešgadniekiem : pasakas, dziesmas, mīklas, sakāmvārdi un rakstu rakstīšana

Maija Pūce

Maijas Pūces ābece

Valodniece M. Pūce (īst.v. Maija Poiša), ievedot savu mazmeitiņu Artu teiksmainajā burtu pasaulē, atklāja, ka burtus visvieglāk ir iemācīties, skaitot dzejolīšus ar attiecīgo burtu. Māksliniece Inese Liepiņa bērnībā daudz zīmēja, tāpēc lieliski spēja sasaistīt tekstu ar bērna uztverei atbilstošām ilustrācijām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Vangas veselības ābece : gaišredzības un pareģošanas noslēpumi.