Grāmatu izstāde: "Domā un dzīvo zaļi"!

Cilvēku darbības dēļ klimats mainās, sekas izjūtam jau tagad. Planēta ir mūsu mājas, tāpēc ikviens, izglītojot sevi, spēj veicināt attieksmes un ieradumu maiņu, kas skar ikdienā tik ierastās darbības: iepirkšanos, pārtiku, transportu, apģērbu, atkritumu šķirošanu u.c.

Valmieras bibliotēka ir zaļi domājoša iestāde - mums rūp klimata satraucošā situācija pasaulē, mēs atbalstām ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus 2030. gadam un aktīvi iesaistāmies programmas NORDPLUS atbalstītā starptautiskā projektā "Mana zaļā identitāte"/ "My Green Identity" (2018-2020), kas uzsver bibliotēku lomu dažādu aktivitāšu iniciēšanā un atbalstīšanā, lai mainītu sabiedrības domāšanu un veicinātu dabai draudzīgus dzīves paradumus.

Izglītībā un sadarbībā ir spēks! Valmieras integrētā bibliotēka 1.stāvā ir iekārtojusi īpašu izstādi "Domā un dzīvo zaļi", kurā ikviens - liels un mazs - atradīs sev ko piemērotu. Grāmatu eksemplārus izsniedzam interesentiem līdzi uz mājām. Mazam ieskatam:

Nākotne sākas šodien : ceļā uz ilgtspējīgu attīstību

Andreass Steigens

Eksemplāri bibliotēkā

Videi draudzīgu pasākumu organizēšana : rokasgrāmata

Saturā: Pasākuma organizēšanā iesaistītie. Pasākumi un siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas. Pasākuma norises un dalībnieku apnešanās vieta. Videi draudzīga enerģija. Transports. Ilgtspējīgi pirkumi un pakalpojumi. Atkritumu droša un ilgtspējīga apsaimniekošana. Ūdens patēriņš un sanitārās sistēmas. Atbildīga pārtikas izvēle.

Visdārgākais : mūsu saudzējamās Zemes brīnišķīgie iemītnieki

Bredlijs Trevors Grīvs

Eksemplāri bibliotēkā

Globālā sasilšana : ko vari darīt tu?

Glens Mērfijs

Pasaules sabiedrība daudz runā par globālo sasilšanu, bet ko par to zinam mēs paši? Grāmata palīdzēs rast atbildes un ieteiks, kā jādzīvo, lai samazinātu klimata pārmaiņas.

Eksemplāri bibliotēkā

Neērtā patiesība : planētas apdraudējums globālās sasilšanas dēļ un mūsu iespējas to novērst

Als Gors

Dievs, Daba, Darbs : [triloģija]

Anna Brigadere

Ejam ārā!

Judīte Drēvsa un Lillija Balcere

Simtiem ideju rotaļām dabā! Lai būtu interesanti spēlēties ārā, pietiek ar krāsainiem krītiņiem, auklu, kabatas nazīti un palielināmo stiklu - un, aidā, prom brīvā dabā!

Izzini planētu Zeme : vairāk nekā 80 atverami lodziņi

Ketija Deinesa un Pīters Allens

Grāmatā uzzināsi, kādas pārmaiņas mūsdienās notiek uz Zemes un ko varam darīt, lai palīdzētu mūsu planētai.

Dabas aizsardzība

Oļģerta Nikodemus un Gunta Brūmeļa redakcijā

Grāmata sniedz pamatzināšanas par dabas aizsardzību. Tajā iekļauti jaunākie dati, tendences un rīcības gan pasaules, gan arī Latvijas dabas aizsardzībā. Tā noderēs gan bioloģijas, vides zinātnes, ģeogrāfijas un citu zinātņu nozaru studentiem, gan arī pašvaldību un valsts iestāžu darbiniekiem, vispārizglītojošo skolu skolotājiem, koledžu audzēkņiem un pasniedzējiem, kā arī interesentiem.

Ūdens atmiņa

Emmi Iteranta

Grāmatā "Ūdens atmiņa" mēs sastopam pasauli pēc lielas ekoloģiskas katastrofas, tā ir gandrīz pilnībā izpostīta un lielas Skandināvijas teritorijas klāj vienīgi ūdens. Norvēģijā un Zviedrijā vairs nav iespējams dzīvot. Pēc katastrofas un tai sekojošajiem kariem par naftas resursu kontroli, varu savās rokās ir sagrābuši militāristi, kas kontrolē visus pasaules resursus. Militāristu pārziņā ir arī dzeramais ūdens un pastāv varbūtība, ka tas var drīz izbeigties. Grāmatas galvenā varone ir divdesmitgadīgā Noria, kas nāk no tējas meistaru dzimtas. Kādu dienu viņai būtu jāpārņem šis amats no sava tēva. Tējas meistaru dzimtā ir kāds noslēpums, kas Noriai ir jānosargā no militāristu varas. Noriai ir plāns un ar savu draudzeni Sanju viņas dodas ceļojumā, lai atrastu slepenu ūdens avotu pirms nav par vēlu.