GRĀMATA VASARAI!

 

Lasītāju ērtībām esam izveidojuši vasarīgu grāmatu izlasi. Nāc uz bibliotēku pēc iedvesmas!

 

Pāri citroniem : Optimists Andalūzijā : ceļojuma apraksts

 

Kriss Stjuarts 

 

 Paļaujoties uz gadījumu un instinktu, nevis uz veselo saprātu, Kriss Andalūzijā iegādājas saimniecību “El Valero”. Pēc visai spontānā pirkuma viņš nejūtas īsti drošs, vai sieva būs tikpat lielā sajūsmā kā viņš. Māja atrodas nomaļā vietā, otrā upes krastā, uz kuru ved aizdomīgs tilts visai sabrukušā stāvoklī, turklāt iepriekšējais saimnieks katru mīļu dienu sūrojas, ka māju pārdevis par grašiem un vēl negrasās tik ātri izvākties. Un kur nu vēl skorpioni, čūskas un visādi citādi mošķi, no kuriem sievietes parasti baidās. Tomēr atpakaļceļa vairs nav, ir jāsāk saimniekot.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Leišmalīte

 

Imants Ziedonis, Rimants Ziedonis 

 

I. Ziedonis uzrakstījis vēl vienu "Kurzemīti". Trešo. Ejot pa pierobežas pagastiem no jūras līdz pat Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas robežu sadures punktam. Tā visa taču ir bijusī Kurzemes hercogiste. Grāmatā ir daudz vēsturisku un literāru citējumu, izcilu vēsturisko novadnieku piemirstās klātbūtnes. R. Ziedonis grāmatu turpināja laikā no 2010. līdz 2011. gadam un pabeidza. Grāmata noderēs arī pavisam praktiski - cilvēkiem, draugiem, ģimenēm, kas vēlas apceļot Leišmali.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Izsauciet vecmāti! : patiess stāsts par 20. gadsimta 50. gadu Londonas Īstendu

 

Dženifere Vorsa

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Dita iziet dzīvē

 

Mudīte Šneidere 

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Simt soļu ceļojums

 

Ričards K. Moraišs

 

Gards kulinārijas piedzīvojums, kas iesākas Bombejas pludmalēs un aizved lasītāju līdz Parīzes augstākās pavārmākslas virsotnēm. Valdzinošs un patiess baudījums. Lielisks romāns, spilgts un dziļi personisks, ar izcilu piegaršu, sekojot pa pēdām ceļojumam no virtuves virtuvē un no kultūras kultūrā. 

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Labu apetīti! : ceļojums pa Franciju ar nazi, dakšiņu un korķviļķi

 

Pīters Meils

 

Autors iepazīstina lasītāju ar franču kulinārijas kalendāru, ļaujot izjust tā tradīciju, svētku un gadatirgus neatkārtojamo gaisotni un garšu bagātību.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Kurzeme ...francūža acīm

 

Žans Pols Kofmans

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Ardievu, Vīne - sveika, Parīze!

 

Zuzanna Kubelka 

 

Aizraujošs, ironisks un patiess romāns par postošo kaisli, mīlestības visspēcību, meliem un cerību.

 

Eksemplāri bibliotēkā 

 

 

Bērnības atmiņas : Lauku jaunajā muižā (1903-1918)

 

Elza Roze 

 

Šajās atmiņās Elza Roze (dzimusi Ķilda, 1905-1997) attēlo notikumus pirms simts gadiem Jaunajā muižā. Vēlāk arī Struteles Vecvagaros un skolā. Bērnības atmiņas rakstītas apmēram septiņdesmit gadu vecumā. Tas ir ļoti vērtīgs, dokumentāls materiāls, jo ataino, kāda bija dzīve Jaunajā muižā tajos laikos. Tātad arī, kā Pirmā pasaules kara notikumi skāra muižas cilvēkus.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Stāsts par Sanmikelu

 

Aksels Munte

 

Eksemplāri bibliotēkā