"Dārza stāsti" Oleru muižā

"Dārza stāsti" Oleru muižā. Foto: Valdis Ošiņš

 

Valmieras integrētā bibliotēka sadarbībā ar Eiropas kultūras fondu (European Cultural Foundation) atbalsta un iesaka! Ceturtdien, 16. septembrī plkst. 10.00, interesenti laipni aicināti uz pasākumu "Dārza stāsti" Oleru muižā.

 

Programmā: stāsti par vēsturiskiem dārziem un iepazīšanās ar virtuves dārzu kultūru, ierosinājumi mūsdienu dārzu tapšanai pilsētvidē un sabiedrības iesaistei kopējas telpas un gaisotnes veidošanā.

  • 10.00 - Vēsturisko dārzu restaurācija, atjaunošana un rekonstrukcija. Juris Zviedrāns, vēsturisko ēku eksperts, celtniecības arheologs, Tāšu muižas apsaimniekotājs.
  • 11.00 - Virtuves dārzu arhitektūra, novietojums muižu centros, būves un augi. Juris Zviedrāns, vēsturisko ēku eksperts, celtniecības arheologs, Tāšu muižas apsaimniekotājs.
  • 12.00 - ainavu darbnīcas ALPS ainavu arhitektes Ilzes Rukšānes stāstījums - Sporta pils dārzu iecere, iedvesma, sabiedrības iesaiste un realizācija.
  • 13.00 - Kafija un Tēja
  • 13.30 - Oleru muižas dārza apskate, lauka studijas, diskusijas.


Dalība bez maksas.
Lūdzam obligāti pieteikt savu apmeklējumu līdz 14.septembrim, e-pasts [email protected] . Pieteikumā norādīt katram dalībniekam - Vārds Uzvārds/ kontakttālrunis / ir derīgs Covid-19 sertifikāts.


APMEKLĒTĀJU IEVĒRĪBAI:
Pasākumu var apmeklēt personas, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vai to pārslimojušas uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu ar QR kodu. Neaizmirstiet uz pasākumu paņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu, lai būtu iespējams pārbaudīt sertifikāta atbilstību!
Uz tikšanos!


Pasākumu rīko biedrība “Oleru muiža” projekta "Dārza stāsti Oleru muižā" ietvaros, to atbalsta Vidzemes Plānošanas reģions, Valsts kultūrkapitāla fonds un Latvijas valsts meži, Valmieras novads, Eiropas kultūras fonds un Valmieras integrētā bibliotēka.


FOTO: Valdis Ošiņš