Bibliotēkas Novadpētniecības platformā jauns šķirklis - Valmieras muzejs raksta

Apmeklē Valmieras integrētās bibliotēkas Novadpētniecības platformu!

Ja pasaules kārtība mūs ierobežo kādā jomā, lūkojam vai darāmais nav atrodams citā lauciņā. Marta sākumā bibliotēka uzsākusi sadarbību ar Valmieras muzeju Novadpētniecības platformas satura veidošanā. Līdzās 11 citiem tematiskajiem šķirkļiem mūsu platformā tagad atradīsiet jaunu - Valmieras muzejs rakstakurā turpmāk tiešsaistē būs lasāmas muzeja pētnieku publikācijas un skatāmi semināru videomateriāli par Valmieras vēsturi, un ne tikai. Izveidotajā šķirklī, tāpat kā pārējā platformā, interesentiem tiek nodrošināta pastāvīga piekļuve vērtīgiem novadpētniecības resursiem.

Darbs tikai sācies, jo vēsturnieku rakstu veikums sniedzas pāri simtam. Šobrīd varat gūt ieskatu Ingrīdas Zīriņas publikācijā par Zviedrijas karaļa sagaidīšanu Valmierā, lasīt Lienes Rokpelnes rakstu par Valmieras iedzīvotāju personvārdu statistiku, u.c. Tie, kam nebija iespēja piedalīties Valmieras muzeja rīkotajā seminārā “Pārskatot vēsturi. 11 komjauniešu tiesas prāva 1919. gada decembrī" 2019. gada 6. decembrī, var noskatīties pasākumā izskanējušo lektoru priekšlasījumu videoierakstus.

Ierasto apmācību formu vietā Valmieras bibliotēka ieviesusi attālinātā digitālo aģentu apmācības. Mēs veiksmīgi izmantojam Google Meet vietni, lai tiktos virtuālajā telpā, mācītos un dalītos pieredzē. Katrā novadā turpmāk būs viens bibliotēkas darbinieks, kura uzdevumos ietilps materiālu sagatavošanas koordinēšana, rediģēšana un pievienošana Valmieras integrētās bibliotēkas Novadpētniecības platformā.

Valmieras muzeja šķirkli skatīt šeit: