Bibliotēkā skatāma Ilzes Egles personālizstāde “Dabā”

ILZES EGLES
personālizstāde “Dabā”

Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2020.gada 6. novembrim skatāma Ilzes Egles personālizstāde “Dabā”.

Ilzes Egles personālizstādē Dabā skatāmas gleznas, kas tapušas pēdējos gados apvienojumā ar zīmējumiem, kas bijuši kā ceļa stabiņi mākslinieces radošajā izaugsmē.

Ilze savos mākslas darbos kāpina dabā esības sajūtu, aicinot apstāties, ieklausīties, sadzirdēt, sajust un saredzēt, pietuvinot un pievēršot uzmanību sīkām detaļām, pārvēršot mazsvarīgo par svarīgo. Vibrējoša gaisma, piesātinātas krāsas, spilgtas emocijas līniju kustībā, krāsu toņu vibrācijā, zīmējuma smalkumā. Māksliniece Ilze Egle tver dzīvi visā tās krāšņumā, apstādinot laiku un ļaujoties apkārtējās pasaules burvībai un stāstiem, kas apvij it visu zīmējumos un gleznās.

Ilze par saviem darbiem saka: “Šajā izstādē daudzi no darbiem tapuši Kurzemē. Es jūtos piederīga Kurzemei, bet mīlu Latviju visa tās burvībā. Pirms daudziem gadiem ciemojoties kādā senā Kurzemes sētā mani pārņēma sajūta, kas lika šo piederību sajust vēl spēcīgāk – cauri ķermenim izšāvās dzirkstele, kas dedzināja dvēseli un kāju pēdas dega sajutušas saknes. Varbūt savu darīja arī suitu tautastērps, kas tobrīd bija man mugurā. Jūrkalnes stāvkrastā jūtos labi Jūra man dod spēku un dvēseles autentiskuma sajūtu. Man pašai tā atklājas ikreiz no jauna, kad tur esmu. Bet es mīlu Latviju visā tās burvībā.

Manos darbos ir daudz dabas un daudzi no darbiem tapuši gleznojot dabā - saulē, vējā un arī lietū. Tas ir daudz savādāk nekā strādāt darbnīcā, šogad jo īpaši izbaudīju šo procesu. Mākslas radīšanas process vispār ir liels brīnums un ir skaisti būt daļai no tā. Uztveru to kā lielu dāvanu.”

Ilze Egle ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu, studijas papildinot Itālijā, un ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās kopš 1990. gada. Darbojusies arī kā izstāžu kuratore un piedalījusies starptautiskos un vietējos vizuālās mākslas projektos ar zīmējumiem, gleznām, ilustrācijām un fotogrāfijām Latvijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Velsā, Itālijā, Spānijā, Portugālē un Kanādā.

Papildus informācija:
Karlīne Cercina