Bibliotēkā apskatāma Jekaterinas Gjazevas grafikas darbu izstāde “Dzeja grafikā”

Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, no 2019.gada 1.jūnija līdz 1.augustam skatāma Jekaterinas Gjazevas grafikas darbu izstāde “Dzeja grafikā”.

Valmieras integertās bibliotēkas telpās skatāmi mākslinieces miniatūrdarbi – ofortā un jaunākie zīmējumi / pludinājumi no Raunas mākslas plenēra 2018.gada vasarā. Mākslinieces smalkās, līriskās un kodolīgās grafikas daudziem ir kalpojušas kā tēzes, jeb dāvana bez vārdiem. Mākslas darbos ir jūtama īpaša nostaļģija - miers, klusums, pieskāriens un dabas skaistums, kas izteikts smalkās, vieglās līnijās.

"Jekaterina Grjazeva ir smalka māksliniece. Savās prioritātēs māksliniece ir daudz tuvāka “mākslas pasaulei”, radītai uz “grafiķu un dzejnieku smalko spalvu smailēm”. Jekaterinas Grjazevas rokraksts ir veidots no simbolisma maigas elegances (līdz sirreālistiskām izpausmēm) un modernisma līniju izsmalcinātības. Bieži vien šķiet, ka viņas grafisko lapu zīmējums seko jau iepriekš pārdomatam rakstam." raksta mākslas kritiķe Svetlana Hajenko.

1993.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmijas Grafikas nodaļu. 2002. - 1.prēmija 11.Miniatūru izstādes „Ūdens ir dzīve” Valmieras muzejā, Valmierā. 1998. - 3.prēmija bērnu ilustrāciju konkursā izdevniecībā „Zvaigzne ABC”. Kopš 1998. gada periodiski sadarbojas ar izdevniecību «Zvaigzne ABC ». Kopš 1995.gada ir "Grafikas Kameras" biedre, 1994.gada Jauno mākslinieku Apvienības biedre un no 1999.gada Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

Papildus informācija:

Karlīne Cercina