Zelta sietiņš sijā labas domas...

Visu martu ,,Plašā Apvāršņa,, konkursa ( ko rīkoja  LNB un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes Latvijas nodaļa, atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150.jubileju) dalībnieki domāja, rakstīja, zīmēja, veidoja Raiņa un Aspazijas karogus. Kopumā 3 klašu grupās (1.-4, 5.-7. un 8.-9. klase) no visiem Latvijas novadiem. Konkursa 1.kārtā piedalījās vairāk par 6 tūkstošiem skolēni, kurus mudināja piedalīties kā skolotāji, tā arī bibliotekāri.

No Valmieras puses aktīvo dalībnieku vidū jāmin Kocēnu pamatskola, Ēveles pagasta bibliotēka un Valmieras Valsts ģimnāzija, kopā vairāk par 30 dalībniekiem. Valmieras bibliotēkas žūrija (galvenās bibliotekāres Lolita Gaile un Lolita Dreimane), vērtējot iesniegtos darbus, priecājās par skolēnu izdomu, atzīmēja pirmsskolas vecuma jaunākās dalībnieces no Ēveles pagasta drosmi, deva iespēju piedalīties konkursa 2. kārtā, kas notika Cēsīs aprīļa beigās labāko darbu autoriem. Konkursa organizatoru pateicības par veiksmīgu piedalīšanos konkursā un īpašās piemiņas grāmatu zīmes saņēma Elza Zute (7gadi), Diāna Roķe (3.kl) no Ēveles, Krista Līva Miķelsone (3.kl) no Kocēnu pamatskolas un Paula Strade (7.kl.) no Valmieras Valsts ģimnāzijas, kā arī citi dalībnieki. Konkursa diena bija satraukumu pilna, jo dalībniekiem bija  jāprezentē savi karogus, kā arī jāpiedalās pārbaudes testos, parādot savas zināšanas par Raini un Aspaziju. Visus iedrošināja gan klātesošie  skolotāji un bibliotekāri, gan pati cienīgā žūrija.

Kaut arī mūsējie Raiņa un Aspazijas cienītāji netika izvirzīti finālam, kas norisināsies Rīgā, tomēr bērni ieguva lielu publiskās uzstāšanās pieredzi , iepazinās ar citiem skolēniem, tikās ar dzejnieci un rakstnieci Iesi Zanderi, kura pastāstīja nezināmus faktus no Raiņa un Aspazijas dzīves un daiļrades. Interesanti, ka žūrijā piedalījās pati Aspazija, kuras lomā konkursa gaitā veiksmīgi iejutās Eva Ikstena-Strapcāne, raidījuma «Lielā lasīšana» un ,,Viss notiek,,  vadītāja.

Teksts un foto: Lolita Dreimane

Vairāk fotogrāfijas apskatāmas galerijā.