Skaļās lasīšanas čempions saņem ceļazīmi uz Lielo finālu

Nacionālās Skaļās Lasīšanas sacensību Valmieras reģiona 5. fināls bija īpašs. 16 finālisti no 9 Valmieras novada skolām (sacensību dalībnieku kopskaits ~300) iesūtīja vērtēšanai savus videolasījumus, un noslēguma pasākumā 24. maijā pulcējās visi finālisti, kā arī viņu līdzjutēji un iedvesmotāji – skolotāji, bibliotekāri un draugi.

Pasākums noritēja neparastā vidē – tiesneša, Valmieras uzņēmēja, Mārča Bogdanova Radošajā Šķūnī, kur valda jauniešu gars un kur pārsteigumi sekoja viens aiz otra. Mārcis dalījās iedvesmojošā stāstā par to, kā grāmata var izmainīt dzīvi, un tiesnese, PII “Sprīdītis” audzinātāja, Inita Miglava vadīja pārsteidzošas aktivitātes, kas ļāva finālistiem vairāk iepazīt citam citu.

Tiesneši pasniedza arī savas īpašās balvas skaļajiem lasītājiem. Tiesnesi, Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāju, Egitu Šaicāni iedvesmoja visi lasījumi, taču daži jo īpaši: fragments no A. Sakses grāmatas “Pasakas par ziediem”, ko izvēlējās Katrīna Eleonora Fjodorova no Gaujas Krasta vidusskolas, saistošs stāsts no T. Birkelanda grāmatas “Krampīši” par kāda zēna izdarībām, ko izvēlējās Rasmuss Kārlis Eniņš no Valmieras sākumskolas, kā arī A. Neiburgas grāmatas “Stāsts par Tilli un Suņu vīru” fragmenta brīvdabas lasījums J. Endzelīna Kauguru pamatskolas skolnieces Paulas Plužmo izpildījumā.

Draudzīgā un brīvā atmosfērā pienāca laiks apbalvošanai, kas arī izvērtās pārsteigumu pilna. Visi finālisti saņēma sponsoru balvas, un pasākuma noslēgumā tika pasniegtas arī godalgas. Par 2022. gada Valmieras reģiona Nacionālās Skaļās lasīšanas čempionu kļuva Roberts Čākurs no Naukšēnu vidusskolas! Viņš lasīja fragmentu no R. Skrebeles grāmatas “Ervīns un bišu vīrs”. 2. vietā ierindojās Valmieras Viestura vidusskolas 5. klases skolēns Mariuss Grencis ar fragmentu no K. S. Lūisa grāmatas “Nārnijas hronikas. Princis Kaspians”, bet trešo godalgu saņēma Klinta Eksto no Naukšēnu vidusskolas par A. Manfeldes grāmatas “Kurš no mums lidos?” fragmenta lasījumu.

Apsveicam!

Jau septembrī čempions Roberts Čākurs startēs Lielajā finālā Rīgā!

Skaļās lasīšanas Valmieras reģiona finālu atbalstīja:

• Valmieras integrētā bibliotēka
  • Izdevniecība “Zvaigzne ABC”
  • “Jāņa Rozes apgāds”
  • SIA “Virja”