Pie mums notiek

                                

   

 


Lasīšanas veicināšanas programmas

 

 

 


 Zvirbulēna grāmatu grozs

Vasaras lasīšanas programma skolēniem no 1.-9. klasei. Katrai vecuma grupai tiek piedāvāts izlasīt 7 grāmatas, atbildēt uz 3 jautājumiem par izlasīto grāmatu un saņemt uzlīmes par pareizajām atbildēm. Visu vasaru lasītāji krāj uzlīmes, bet septembrī – vasaras lasīšanas noslēguma pasākumā, čaklākie saņem balvas.

 


Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija

Lasīšanas veicināšanas programma Nr.1 Latvijā, ko izstrādāja un īsteno Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs. Bērnu žūrija iesākās Rojas bērnu bibliotēkā 2001.gadā. Tolaik grāmatu vērtēšanā piedalījās 100 bērni, šobrīd tajā piedalās vairāki desmiti tūkstoši lasītāju Latvijā un pasaulē. 2009.gadā Bērnu žūrijai pievienojās  jaunieši, bet kopš 2012.gada programmai pievienojās arī vecāku žūrija. Katru gadu ( no jūnija līdz decembrim) dalībnieki lasa un vērtē īpaši izvēlētas grāmatas, kļūst par literatūras ekspertiem un izvirza balvai rakstniekus, ilustrētājus, tulkotājus, izdevējus – visus, kas piedalās grāmatu tapšanā. Balvu pasniedz pavasarī Lielajos lasīšanas svētkos!

 

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

Gada vistumšākajā laikā (novembra trešajā nedēļā) vairāk nekā 2000 publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.  Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Latvijā šo projektu administrē Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

 

Lasīšana kopā ar suni

Bibliotēku apmeklē arī suņi, kuri darbojoties kopā ar bērniem, veicina lasīšanas prieku. Ir izveidota progrmamma, kuras ietvaros vienu reizi nedēļā, ceturtdienu pēcpusdienās tie ierodas bibliotēkā, piesaistot lasītājus, kuri vēlas iesaistīties kopīgā lasīšanā.

Lasīšana kopā ar suni tiks atsākta 2020. gada septembrī!

Pieteikšanās: Bērnu apkalpošanas nodaļa - 64222512, bibliotekāre Līga - 27047344.

  

Konkursi

 


Stāstu konkurss “Manas dzimtas stāsts par Valmieru”

Ik gadu Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina parunāties ar vecmāmiņu, vectēvu vai kādu citu senu valmierieti, kuram atmiņā ir interesanti stāsti par agrāko Valmieru, par senajām ēkām, profesijām, uzņēmumiem, kuru vairs nav, par jaunības trakulībām pilsētā pie Gaujas, par skolas gaitām. Var aprakstīt arī kādu atgadījumu no Valmieras nesenākas pagātnes. Ikviens iesūtītais stāsts ir gaidīts, jo par Valmieru taču ir daudz interesanta, ko pateikt! Iesniegtie darbi tiks izvērtēti un uzvarētājiem būs iespēja piedalīties noslēguma pasākumā.

 

Konkurss "Mana grāmatu karaliene"

Jau vairāk kā 20 gadus Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa izsludina konkursu „Mana Grāmatu karaliene”, lai noteiktu, kura ir bijusi  mūsu lasītāju iepriekšējā gada mīļākā grāmata.
Konkursa dalībniekiem ir jāizvēlas kāda no pēdējā gada laika lasītajām grāmatām, jāuzraksta, jāuzzīmē, jānofilmē vai kā citādi jāpagatavo savu atsauksmi par to, kāpēc tieši šī grāmata ir pelnījusi kļūt par Karalieni. Konkursā piedalās un balvas saņem gan interesantākie darbiņi, gan tiek izvēlēta Grāmatu karaliene – tā kura saņem visvairāk lasītāju balsu.

 

Konkurss - spēle „ Rādi, zini, mini!” (Ieteicamais dalībnieku vecums – 4. klašu skolēni)

Spēlē piedalās 2 klases – (ieteicams) vienlaicīgi no divām skolām. (Pretinieku komandas uzaicināšana sadarbībā ar bibliotēkas bērnu apkalpošanas nodaļu).
Katra klase izvēlas 3 grāmatas, izveidojot 3 grupas, sagatavo īsas (līdz 5 min. katrai grām.), atraktīvas grāmatu prezentācijas.
Pasākuma laikā klases sacenšas savā starpā par to, kura atminēs pretējās komandas grāmatas un kuras sniegums būs interesantāks.
Vērtē neatkarīga žūrija: snieguma kvalitāti, atraktivitāti, rekvizītus un tērpus, vai priekšnesumā bija grāmatas atpazīstamības iespēja. Punktu saņem arī pretējā komanda, kura uzmin grāmatu, kura tiek prezentēta.
Konkursa norises laiks – viss mācību gads. Mācību gada beigās sasummējot klašu nopelnītos punktus, sacenšas labākā klases un tiek noteikta skola – uzvarētāja. 

Lai pieteiktu savu klasi spēlei, zvaniet T. 64222512 

 


 

 

Pirmsskolas vecumam

 


Iepazīsti grāmatiņu (pirmskolas vecuma bērniem)

Aicinām uz bibliotēku pirmsskolas izglītības iestāžu grupas, lai veicinātu bērnos interesi par grāmatu pasauli. Kopā lasām. Dažos rītos veidojot, līmējot un zīmējot, kopīgi izdzīvojam notikumus, kuri risinājušies grāmatā, citos - aicinām pašus bērnus iejusties rakstnieka tēlā un veidot savus stāstus un pasakas.

 


Ceļojošais Zvirbulēna koferis (pirmskolas vecuma bērniem)


Programma tiek piedāvāta pirmsskolas izglītības iestāžu jaunāko vecumposmu bērniem. (1-3 g.). Bibliotekāre ar grāmatu koferi dodas ciemos pie bērniem uz bērnudārzu. Bērni iepazīstās ar pirmajiem noteikumiem, kurus jāievēro lai grāmatiņas tiktu saudzētas, pēc tam var izpētīt skanošās un kustīgās grāmatiņas – tādas, kurās apslēptas dzīvnieku balsis, dabas skaņas, kustīgi rūķi vai citi brīnumi. Šī programma iepriekš jāsaskaņo, piezvanot  uz Bērnu apkalpošanas nodaļu.

 


 

 

Ģimenēm

 


Ģimeņu rīti

Divas sestdienas mēnesī bibliotēkā tiek rīkoti Ģimeņu rīti. Te mazie ķipari kopā ar vecākiem, vecvecākiem, brāļiem un māsām var piedalīties radošajās darbnīcās, noskatīties bērnu teātra izrādītes vai muzikālus priekšnesumus, iet kopīgās rotaļās, svinēt iemīļoto grāmatu varoņu dzimšanas dienu, tikties ar interesantiem cilvēkiem un viņu mīluļiem, kā arī vienkārši baudīt kopā būšanas prieku.

 


 

 

Puikām

 


Valmieras puikas pēc simts gadiem

Ik gadu 1. decembrī, atzīmējot „Valmieras puikas” autora Pāvila Rozīša dzimšanas dienu, bibliotēkā tiek svinēta Valmieras puiku diena. Šajā dienā pilsētas skolu 9. klašu jaunieši iepazīstas ar to, kāda Valmiera bija pirms 100 gadiem un tiekas ar šodienas Valmieras „puikām”- politiķiem, sportistiem, uzņēmējiem.
Vakarā sveču gaismā pie Valmieras puiku pieminekļa (laukumā pie Vidzemes Augstskolas un Valmieras integrētās bibliotēkas), piedaloties jauniešiem, pilsētas senioriem un studentiem, tiek lasīti fragmenti no P. Rozīša grāmatas, dziedātas dziesmas.

 


 

 

Brīvā laika pavadīšanai

 


Radošās darbnīcas

Skolēnu brīvdienās, gadskārtu svētkos un vasaras brīvlaikā Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa rīko radošās darbnīcas, kur var pagatavot svētku rotājumus un apsveikumus, maskas, kartona auto modeļus, telpiskus burtus, papīra laternas un citas konstrukcijas sadarbībā ar Bērnu un Jaunatnes centra „Vinda” tehniskās modelēšanas pulciņu.

 

Izstādes

Sadarbībā ar Valmieras Mākslas vidusskolu ik ceturksni Bērnu apkalpošanas nodaļas telpās mainās izstādes. Te var aplūkot Mākslas vidusskolas audzēkņu radošos darbus- fotogrāfijas, zīmējumus, grafikas u.c..

 

Galda spēles

Lasītājiem, kuri bibliotēkā pavada ilgāku laiku, tiek piedāvātas dažādas spēles- Dambrete, Domino, Loto, Vārdu bildes, Cirks, dažādas puzles u. c.

 

Pasaku istaba
Pirmsskolas un 1.-2. klašu skolēniem iekārtota īpaša pasaku istaba ar rotaļlietām, spēlēm, sēžamspilveniem brīvā laika pavadīšanai.

Apmeklētāju ievērībai!

* Rotaļājoties pasaku istabā katrs pats ir atbildīgs par savu drošību.

* Pirmskolas vecuma bērnus neatstāt bez vecāku uzraudzības.

* Pirms ieej pasaku istabā - novelc apavus. 

* Aizliegts kāpt pāri norobežojuma margām.

* Aizliegts mētāt priekšmetus.

* Pēc rotaļāšanās jāatstāj istaba sakārtota.

 

Datorlasītava

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā ir izvietoti 6 datori ar interneta pieeju, kas paredzēti kā mācībām, tā izklaidei.Lai tos varētu izmantot, ir jābūt reģistrētam bibliotēkas lietotājam. Datoru izmantošanas laiks ir 1 h dienā. Ar izmantošanas noteikumiem varat iepazīties šeit

 

"Nākotnes lasītava"

Ko var darīt Bērnu apkalpošanas nodaļas "Nākotnes lasītavā"? Te varēs uzspēlēt futbolu vai kādu citu no Xbox spēlēm, ceļot virtuālajā realitātē ar Oculus Rift brillēm. Nāciet un iepazīstieties ar jauno tehnoloģiju piedāvājumu bibliotēkā!

 


 

Izziņai

 


Tikšanās ar autoriem

Ik gadu bibliotēkā viesojās bērniem un jauniešiem pazīstami un iemīļoti rakstnieki un dzejnieki. Pie mums ir viesojies Arno Jundze, Dagnija Dreika, Kārlis Vērdiņš, Uldis Auseklis, Māris Putniņš un vēl daudzi citi.

 


"Internets - draugs, kurš jāiepazīst"

Katru gadu 9.februāris tiek atzīmēts kā Vispasaules Drošāka interneta diena. Šajā dienā Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas pasākumā tiekas tie, kuriem draugs ir internets. Taču draugi ir labi jāiepazīst. Tāpēc pasākuma dalībnieki tiek aicināti diskutēt par to, ko un kā drīkst un nedrīkst darīt internetā, izspēlēt dažādu iespējamo negadījumu simulācijas, risināt rēbusus un aizvien vairāk uzzināt, kā justies droši un ērti, pavadot laiku internetā.  

 


Zinātnieku nakts

Jau vairākus gadus pēc kārtas Valmieras bibliotēka sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu pievienojas tām Latvijas un Eiropas organizācijām, kuras septembra nogalē rīko pasākumus, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnes noslēpumos.
Zinātnieku naktī ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties eksperimentos, konkursos, noskatīties dažādas eksperimentu demonstrācijas un simulācijas. Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa kopā ar pasākuma dalībniekiem ir pētījusi gan ūdens fizikālās īpašības, gan noskaidrojusi, ka mūsu mājas mīluļi kalpo mums par enerģijas avotu ikdienā, gan kopā ar Dullo Didzi piedalījušies dažādos eksperimentos.