Jaunākās grāmatas

Pilns jaunieguvumu saraksts - AUGUSTS / SEPTEMBRIS

Jaunieguvumu arhīvs

 

 

Beilija, Elena.  Es esmu brīnumsieviete

 

Iedvesmojies no pasaules izcilāko sieviešu interesantajiem dzīvesstāstiem un pārsteidzošajiem sasniegumiem! Seko viņu piemēram un izmēģini arī dažādas aizraujošas nodarbes! Iztēlojies, ka tu līdzīgi Amēlijai Ērhārtai lido pāri Atlantijas okeānam, prāto par filozofiskiem jautājumiem kopā ar Hipatiju un veic aizraujošus eksperimentus kā Marija Kirī. Godini šīs izcilās sievietes un atceries, ka arī tu esi apbrīnojama! Ir laiks svinībām! Nekad iepriekš meitenes un sievietes nav bijušas tik augstu novērtētas un ietekmīgas.

 

Čainani, Somans.  Labā un ļaunā skola

2. Pasaule bez prinčiem.

 

Otrā grāmata "Pasaule bez prinčiem" turpina stāstu par divām meitenēm Sofiju un Agatu. Viņas joprojām ir draudzenes un savā dzimtajā Gavaldonā ļoti populāras, jo viņām vienīgajām 200 gadu laikā izdevies atgriezties no Bezgalīgajiem Mežiem. Grāmatas beigās ir ievietotas trīs nodaļas, kuras sākotnēji bija paredzētas pirmajam romānam, tomēr tikušas izņemtas apjoma dēļ. Autoram tās ir tik mīļas, ka viņš vēlējies, lai lasītājiem tās neietu secen.

 

Tilaks, Dzintars.  Labo blēņu vasara

 

Īstais vasaras brīvlaiks sākas tad, kad pilsētnieks Aivis nonāk laukos un sadraudzējas ar lauku puisi Renāru. Rodas gan prātīgas, gan neprātīgas idejas, kas ne vienmēr īstenojas, kā iecerēts. Pamazām puišu komandai pievienojas veiklā un simpātiskā meitene Edīte, un šī trijotne atļaujas īstenot vēl drosmīgākus plānus.

 

Vilks, Ilgonis.  Visums

 

Šī grāmata veidota kā tūrisma ceļvedis, kas aicina lasītāju doties domu ceļojumā ne tikai apkārt Saulei, bet līdz pat Visuma malai un iepazīties ar zvaigznājiem, Saules sistēmas planētām, pašām lielākajām zvaigznēm, melnajiem caurumiem, tālām galaktikām un citiem brīnumainiem un neparastiem Visuma objektiem. Grāmatas pamatu veido 20 Latvijā labāk redzamo zvaigznāju apskats, kurā aprakstītas spožākās zvaigznes un zīmīgākie debess objekti, izstāstītas teikas par zvaigznāju izcelšanos, kā arī doti ieteikumi novērojumu veikšanai.

 

Jonsdotira, Ausloiga.  Briesmonītis teica nē!

 

Pie briesmonīša durvīm atskan klauvējiens - aiz tām stāv lielais briesmonis un grib aicināt spēlēties. Tomēr lielais briesmonis allaž ir negants un mazo apceļ. Šīs pārestības nebeigsies nekad, ja vien mazais nesaņemsies beidzot pārvarēt bailes un pateikt svarīgo NĒ, pēc kura ir iespējama līdzvērtīga draudzība.

 

Pauli, Gunters.  Piecas dabas valstis

1. Enerģija.

 

Starptautiski ietekmīga inovatora un uzņēmēja Guntera Pauli, dēvēta arī par ilgtspējības Stīvu Džobsu, bilingvāla zinātniskā pasaka latviešu un angļu valodā. Gunters Pauli kopā ir radījis 365 zinātniskas pasakas 5-8 gadus veciem bērniem. Viņš tās rakstījis, lai pats saviem bērniem izskaidrotu dabu un cilvēku kā dabas būtni. Mācību process, kas sākas ar šīm pasakām, veicina izpratni par kompleksām dabas sistēmām, emocionālās inteliģences attīstību, māksliniecisko pašizpausmi, interesi par akadēmiskām zināšanām. Grāmatā iekļauti praktiski uzdevumi, lai bērni trenētos izmantot apgūtās zināšanas, un ieteikumi vecākiem un pedagogiem, kā vislabāk strādāt ar zinātnisko pasaku.

 

Sivardi, Anna.  Es dodos dzīvē

 

Deviņi stāstiņi aizraujošā un draudzīgā veidā iepazīstina bērnus ar dažādām situācijām, kurās tie varētu nonākt pirmo reizi mūžā, - bērnudārzā, ballītē, pie zobārsta u. c. Bērniem noteikti būs interesanti pētīt Stīvena Kārtraita dzīvespriecīgās ilustrācijas. No tām var daudz ko mācīties, kā arī kopā ar vecākiem pārrunāt attēlotos notikumus un situācijas. Teksts ir pietiekami vienkāršs, lai mazliet vecāki bērni šo grāmatu lasītu paši.

 

Kopena, Jūdita.  Grāmata Benijam

 

Jautra un sirsnīga bilžu grāmata par meiteni, viņas suni un prieku, ko sagādā grāmatas.

 

Ozoliņa, Daina.  Izglābt vasaras brīvlaiku

 

Skolā ir atgadījies kaut kas neiespējams! Otrā semestra sākumā direktore skolas sanāksmē pēkšņi paziņo, ka mācību gads varētu tikt pagarināts vismaz līdz jūnija vidum. Atņemt skolēniem vasaras brīvlaika labāko daļu?! Izklausās pilnīgi vājprātīgi! 6. klases skolniece Luīze ir pārliecināta, ka direktore patiesi sajukusi prātā. Arī viņas draugi Kārlis un Gustavs ir dziļi sašutuši. Trijotne ir apņēmības pilna glābt vasaras brīvlaiku! Lai to paveiktu, viņiem nākas pieķert zagli, kas kāpņu telpā mūķē vaļā durvis, atklāt slepenu karalaika bunkuru, saņemt par ķīlniekiem... ministrus un piedzīvot vēl daudz ko neparastu. BET KAS NOTIKS AR BRĪVLAIKU?


Bernere, Rotraute Zuzanne.  Pasaku komikss

 

Bilžu komikss, kurā autore neparastā, šķelmīgā veidā pārstāstījusi astoņas brāļu Grimmu pasakas.

 

Miltone, Stefānija.  Minecraft

 

Mazo spēļu ceļvedī tu atradīsi labākās spēles, kuras vari atdarināt, lai spēlētu ar draugiem savā Minecraft pasaulē.

 

Tiltiņa-Balode, Sanita.  Pasakas pupiņu valodā

 

Pasakas pupiņu valodā ir lielisks prāta un mēles mežģis kā pieaugušajiem, tā bērniem, ļaujot iepazīt latviešu tautas pasakas pavisam citā gaismā. Grāmatā atradīsiet 11 oriģinālās pasakas, kā arī tās pašas pasakas pupiņu valodā, likumus un piemērus, kā vārdus pārveidot pupiņu valodā, kā arī interesantu uzdevumu lapu. Grāmata pupiņu valodā ir pozitīvu emociju avots.

 

Kenneke, Ole.  Sports ir lielisks

 

Oriģināla, asprātīga bilžu grāmata, kas mudinās uz sportošanu gan bērnus, gan pieaugušos.

Leonarda, M. G. Vaboļu kauja

 

Slepenā džungļu laboratorijā Lukrēcija Katere perina katastrofālus pasaules pārņemšanas plānus. Ja Dārkam, Virdžīnijai un Bertoldam neizdosies tos apturēt, viņa sapulcēs milzīgu Frankenšteina vaboļu armiju, un pasaule vairs nekad nebūs tāda, kā agrāk. Cilvēce ir briesmās. Nākotne atkarīga no trim bērniem un vabolēm..