Jaunākās grāmatas

Pilns jaunieguvumu saraksts - MARTS

 

Jaunieguvumu arhīvs

 

Lai uzzinātu vairāk par grāmatu un rezervētu to, klikšķini uz grāmatas vāka!

 

 

Nikijas dienasgrāmata

 

 

 

 

Mācību gads tuvojas noslēgumam, un Nikija kaļ fantastiskus plānus vasarai. Taču pirms tam viņai jāpārstāv skola skolēnu apmaiņas programmā un vienu nedēļu jāpavada daudz laika ar apmaiņas skolēnu Andrē, kurš izrāda lielu interesi par Nikiju. Kā šī jaunā draudzība ietekmēs viņas attiecības ar labākajām draudzenēm Hloju un Zoju un meitenes sirdsāķīti Brendonu? Ko iesākt, ja gadās nejauši nodarīt pāri puisim, kurš ļoti patīk?

 

Geek Girl. Viss, kas mirdz

 

Hollija Smeila

 

Angļu rakstnieces Hollijas Smeilas romānu seriāla ceturtajā grāmatā galvenajai varonei Harietai Mennersai, kā vienmēr, nākas risināt neatliekamas problēmas, kuras galvenokārt izraisa attiecības ar vienaudžiem. Tas ir stāsts par meiteni, kura nemitīgi un reizumis pat izmisīgi pūlas noskaidrot, kāda ir patiesībā un kāpēc viņa tāda ir, arī šoreiz neatstās vienaldzīgu nevienu – nedz tos, kam ir līdzīgas problēmas, nedz tos, kuri sen jau no tām ir izauguši!

 

Tifānijas Smelgas piedzīvojumi

3. Ziemdaris.

 

Terijs Pračets

 

Trešā grāmata romānu sērijā par Tifānijas Smelgas piedzīvojumiem. Tifānijā ieskatījies noslēpumainais Ziemas gars, kurš vēlas, lai meitene uz visiem laikiem paliek viņa saltajā, spožajā pasaulē. Lai izdzīvotu līdz pavasarim, būs vajadzīga visa jaunās raganas drosme un spēks, kā arī leģendārās Vējkalu māmuļas un mazo, brašo fīglu palīdzība. Ja Tifānijai neizdosies uzvarēt ziemu, pavasaris nepienāks...

 

Laime ir lapsa

 

Evelina Dacjūte

 

Grāmata atzīta par gada labāko bērnu grāmatu Lietuvā 2017. un 2018. gadā un labāko 2018. gadā izdoto tulkoto bŗnu grāmatu ASV, tā saņēmusi diplomus Boloņas ilustratoru izstādē un Tallinas triennālē, grāmatu izstādēs Apvienotajos Emirātos un Dienvidkorejā, iekļauta IBBY ''Baltā kraukļa'' katalogā un IBBY Goda sarakstā.

 

Kepler62

 

Bjērns Sortlanns

 

 

Ekspedīcijas dalībniekus ir pārņēmusi panika. Bērni ir uzzinājuši, ka kļuvuši par bīstamās vīrusinfekcijas nēsātājiem un Olīvija paslēpusi pretlīdzekli. Joni ir pazudis. Noslēpumainais trīspadsmitās kapsulas iemītnieks ir pārsteigums visiem, turklāt viņš, izrādās, ir arī visu nelaimju vaininieks. Vai projekts Kepler62 ir vieni vienīgi meli? Sērijas pēdējā grāmatā noslēpums beidzot tiek atklāts.

 

Glābējcūka

 

Ieva Auziņa

 

 

"Glābējcūka" ir stāsts par trim šķietami parastiem bērniem: Lielo, Mazo un Māsu. Viņiem, tāpat kā citiem bērniem, jādodas uz skolu un jātiek galā ar dažādām lielākām un mazākām ikdienas likstām. Tomēr nekas nav tā kā parasti. Bērni uz skolu brauc ar laivu, mammai un tētim nekad nav laika, un, kad parādās negantais matemātikas uzdevums, ar kuru bērni paši netiek galā, ierodas Glābējcūka.

 

Vārtsargs un jūra

 

Marija Parra 

 

Stāsta varoņi lasītājiem jau pazīstami no grāmatas "Vafeļu sirdis". Taču "Vārtsargs un jūra" droši var lasīt arī tie, kam nav nācies iepazīties ar "Vafeļu siržu" notikumiem. Tā vēsta par divu labāko draugu – Lēnas un Trilles piedzīvojumiem, pārgalvībām, sarežģījumiem un attiecībām uz pusaudžu gadu sliekšņa. Marija Parra raksta par reālu dzīvi nelielā norvēģu ciemā, kurā ģimenes ir cieši saistītas ar jūru un kalniem. Rakstniece iztiek bez imitētām "problēmām" un gatavu uzvedības klišeju tiražēšanas popkultūras garā, bet pievēršas bērniem patiesi aktuālām tēmām un dara to vienkāršā, saprotamā, humora pilnā intonācijā.

 

Maģiskā pults

 

Deivids Bedīls

 

Freds un Elija ir dvīņi. Bet ne identiskie dvīņi (jo zēns un meitene tādi nevar būt). Tomēr abiem ir vienādas aizraušanās, īpaši viņiem patīk videospēles. Un tās viņiem ļoti labi padodas. Taču citur Fredam un Elijai tik labi neveicas, piemēram, futbolā vai stājoties pretī skolas huligāniem. Kad brālis un māsa satiek Noslēpumvīru, viņš atsūta bērniem videospēļu pulti, kura ārēji nelīdzinās nevienai citai pultij. Un ar to nevar spēlēt nevienu no ierastajām spēlēm. Bet, izdibinājuši pults slepenās spējas, dvīņi domā, ka visas viņu problēmas beidzot tiks atrisinātas. Paveras durvis uz Freda un Elijas neprātīgākajiem sapņiem.

 

četras otas : gadalaiku dzejoļi bērniem

 

Uldis Auseklis

 

Grāmatā apkopoti Ulda Ausekļa dzejoļi par Latvijas dabu un tās mūžīgo mainību - četriem gadalaikiem. Grāmatas burvība slēpjas arī citā četriniekā. Katru gadalaiku ilustrējuši dzejniekam tuvi, mīļi un spilgti Latvijas mākslinieki. Pavasara ota dota Aleksejam Naumovam, vasaras – Signei Ērmanei, rudens – Gundegai Muzikantei, bet ziemas – Ilzei Dambei.

 

Kika Mika un Supertēta diena

 

Lina Žutaute

 

Jau kopš senseniem laikiem īpaša vieta ģimenē ir māmiņai. Pat pirmais vārds, ko mazulis izrunā, parasti ir "mamma". Taču ģimeni veido ne tikvien mamma, bet arī tētis, tāpēc šoreiz runa ir par viņu. Kad tētis palicis mājās viens, viņš ir spiests kļūt par Supertēti – par cilvēku, uz kura pleciem gulstas visi nebēdnes Kikas Mikas prieki un bēdas. Un viņš lieliski tiek ar to galā! Pazīstama situācija? Ja tā ir gadījies arī jūsu ģimenē, būs jauki lasīt grāmatiņu kopā ar bērnu un jautri ķiķināt. Bet, ja jūs vēl ne reizīti neesat pieredzējuši Supertēta dienu, tā droši vien vairs nav aiz kalniem.

 

Kaķpēdiņas

 

Maija Laukmane

 

Kurzemnieces Maijas Laukmanes dzejoļu krājums bērniem "Kaķpēdiņas" pauž gaišas un pavasarīgas noskaņas, bet nevairās arī no skumīgām intonācijām, jo dzīve ir plašāka par jūru, kas elpo, šņāc un krāc, un reizēm iziet no krastiem. Dažkārt diena iet atpakaļgaitā – kad skolā nav veicies. Reizēm "jā" vietā atskan tikai "varbūt" un puķes nenovīst, jo nav nemaz uzziedējušas. Tomēr pārsvarā nakts sapņo par gaišu rītu un zemeņu smaržu, slota kā ota istabu zīmē tīru, un brāļi mājupceļā tik priecīgi sarunājas, ka ziemai atkūst sirds.

 

 Pat briesmoņi tīra zobus

 

Džesika Martinello

 

 

 

Drosmīgais kaķēns

 

Hollija Veba

 

Helēnai patīk palīdzēt veterinārajā klīnikā, kur strādā viņas māsīca Lūsija. Reiz abas meitenes atrod kaķēnu, ko notriekusi mašīna, un aiznes to uz klīniku. Helēna palīdz aprūpēt mazo pacientu un nosauc to par Karameli. Runčuks pamazām veseļojas, taču viņa saimnieks joprojām nav atradies. Kaķēnam ir ļoti apnicis tupēt klīnikas sprostā, bet visvairāk viņu kaitina cietais apsējs ap kāju. Ja kaķēna īpašnieks tā arī nepieteiksies, kā gan dzīvnieciņš tiks pie savām mājām?

 

Es, Elviss Riboldi

 

Bono Bidari

 

Elviss Riboldi ir jauks zēns, kurš nespēj nodarīt pāri pat mušai. Tāpēc šajā grāmatā nevienai mušai pāri netiek nodarīts. Posta darbos iet bojā vienīgi viens savrupnams, vairāki simti automašīnu, 82 motocikli, 16 logu rūtis, 12 krāsu zīmuļi, 8 dažādas skolas iekārtas un ierīces, 5 olas, 1 smalks pulkstenis, 1 reklāmas vairogs un visādas citas lietas, piemēram, modinātājpulksteņi, brilles un dzimšanas dienas torte. Ja tev šķiet, ka mēs pārspīlējam, tu nepazīsti Elvisu...