Bērnu un jauniešu, vecāku žūrija

3 Tallink kruīza ceļojumu izloze starp visiem "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017" ekspertiem

Visiem “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017” ekspertiem būs iespēja laimēt kādu no 3 Tallink kruīza ceļojuma Rīga-Stokholma-Rīga dāvanu kartēm A klases kajītē (1-4 personām).

Vairāk informācijas ŠEIT.

Lieliska iespēja: akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji! 2017”

Aicinām vīriešus - tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus, iesaistīties lasīšanas vecināšanas programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” (BJVŽ 2017) un piedalīties akcijas “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji! 2017” balvu izlozē.

Vairāk par noteikumiem ŠEIT.

Balsošana par Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2017 grāmatām ir sākusies!

Aizvadīta aktīva un piedzīvojumiem bagāta vasara. Lietainās dienas vedināja uz grāmatu lasīšanu, īpaši pieprasītas bibliotēkā bija un joprojām ir Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas kolekcija. Izlasīts daudz, var sākt arī vērtēt.

Jau šobrīd ir pieejama Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017 grāmatu novērtēšanas elektroniskā anketahttp://anketa.bernuzurija.lv Lai balsotu par grāmatām, nepieciešams ierakstīt katras bibliotēkas piekļuves kodu - to var uzzināt pie bibliotekāra.

Elektroniskā anketa un bibliotēku piekļuves kodi pieejami arī www.lasamkoks.lv.

Lai izdodas!

___________________________________________________________________________________________________________________________________

"Bērnu un jauniešu žūrija" ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2001.gada īstenota lasīšanas veicināšana programma. Bērni un jaunieši, kuri iesaistās žūrijas darbā, kļūst par literatūras ekspertiem. Katru gadu viņi lasa un vērtēt jaunākās grāmatas, kas īpaši izvēlētas šai programmai un izvirza balvai rakstniekus, ilustrētājus, tulkotājus, izdevējus – visus, kas piedalījušies interesantāko grāmatu tapšanā. Balvu pasniedz gada sākumā Lielajos lasīšanas svētkos.

PLAKĀTS: lielākos mērogos skatīt ŠEIT

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017.gada kolekcija

Lasi un vērtē!

Uzklikšķinot uz grāmatas nosaukuma, varēsi izlasīt anotāciju un uzzināt, vai eksemplārs pašlaik ir pieejams bibliotēkā.

5+

Divdesmit pieci mākoņi / Maija Laukmane. - Rīga : Annele, 2016.

Ezītis, kurš mīlēja slepeni : notikumi jautrajā lauku sētā / Daiņus Šukis. - Rīga : Lauku Avīze, 2017.

Govs / Huans Arhona. - Rīga : Pētergailis, 2016.

Īsi stāstiņi par lietām / Ķēstutis Kasparavičs. - Rīga : Pētergailis, 2016.

Pasaka par peļu pili / Maikls Bonds. - Rīga : Egmont Latvija, 2016.

Puika, kas zīmēja kaķus : pēc japāņu pasakas motīviem / Anita Kreituse. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2017.

9+

Baltais lācis : pasaku pavārgrāmata bērniem / Māra Viška, Uldis Daugaviņš, Mārtiņš Sirmais. - Rīga : Liels un mazs, 2017.

Kaķēns margrietiņās / Uldis Auseklis. - Rīga : Lauku Avīze, 2016.

Muris un Vufs / Timo Parvela. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2017.

Proti svilpot, Juhanna? / Ulfs Starks. - Rīga : Liels un mazs, 2016.

Pūcīte ar zeltainajām acīm / Lelde Stumbre. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Uzrodas Flata kungs! / Žaume Kuponss. - Rīga : Lauku Avīze, 2017.

11+

14 - 14 / Silēna Edgāra, Pols Beorns. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2017.

Ceļojums uz Amazoni / Eva Ibotsone. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Pastaiga mirušo pilsētā : Pārupes spoku stāsti / Māris Rungulis. - Rīga : Liels un mazs, 2016.

Samsona ceļojums / Anete Mīrsva. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2016.

Skaļā klase / Ieva Samauska. - Rīga : Pētergailis, 2016.

Vafeļu sirdis : Lēna un es Satriektajā Matildē / Marija Parra. - Rīga : Liels un mazs, 2016.

15+

Es joprojām krītu / Šīna Vilkinsone. - Rīga : Lietusdārzs, 2017.

Marēsi : Sarkanā klostera hronikas / Marija Turtšaninova. - Rīga : Pētergailis, 2016.

Meitene tīmeklī / Zoji Saga. - Rīga : Egmont Latvija, 2016.

Rabarberu sarkanais / Oidira Ava Olafsdotira. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2016.

Sektors 18 - 08 / Ilze Enģele. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2017.

Tētis / Kārlis Vērdiņš. - Rīga : Liels un mazs, 2016.

Vecāki

Brīvroku mamma : ieteikumi vecākiem, kā nolikt malā telefonu, sadedzināt veicamo darbu sarakstu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko! / Reičela Meisija Steforda. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Ledus apelsīns / Dace Vīgante. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Mums neredzamā gaisma / Entonijs Dors. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Omce sūta sveicienus un atvainojas / Frēdriks Bakmans. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2016.