Jau pavisam drīz kronēsim Skaļās lasīšanas reģionālo čempionu!

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi arī šogad turpina Skaļās lasīšanas sacensības. Šobrīd 5. klašu skolēni visā valstī aizvada pirmās kārtas konkursu skolās, un ir jau izraudzīti pirmie čempioni. Piedaloties Skaļās lasīšanas sacensībās, skolēniem tiek dota brīnišķīga iespēja kļūt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī. Valsts fināls plānots 24. septembrī Gaismas pilī, un tā laikā tiks izraudzīts valsts lasīšanas čempions.

Arī šogad aicinājām Valmieras novadu skolu čempionus veidot video lasījumus. Vērtēšanā tiks noskaidrots Valmieras reģiona 5. Skaļās lasīšanas čempions!

Visus novada Skaļās lasīšanas dalībniekus un atbalstītājus ar iedvesmas lasījumiem uzrunāja 2022. gada sacensību tiesneši: Mārcis Bogdanovs, radošs, aktīvs, entuziasma piepildīts uzņēmējs, kurš veiksmīgākajiem finālistiem sarūpēs arī sava uzņēmuma balvas, Inita Miglava, PII “Sprīdītis” audzinātāja, bērnu muzikālā teātra studijas “Spēlīte” vadītāja, un Egita Šaicāne, Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja.

Tiesnešiem ir uzdevums no 16 Valmieras novada finālistiem izvēlēties labākos atbilstoši sacensību vērtēšanas kritērijiem. Visi reģionālā fināla dalībnieki aicināti uz noslēguma pasākumu 24. maijā plkst.13.00, kad tiks pasniegtas sacensību sponsoru balvas. Gaida arī pārsteigumi! Vēlam veiksmi Valmieras reģiona Nacionālās Skaļās lasīšanas finālistiem!

Finālā iekļuvuši:

Mariuss Grencis un Valters Tarbuns no Valmieras Viestura vidusskolas, Luīze Hasani, Liliāna Krūskopa, Elza Kauce no Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Rasmuss Kārlis Eniņš un Enija Avotiņa no Valmieras sākumskolas, Katrīna Eleonora Fjodorova no Gaujas krasta vidusskolas, Marta Zemīte un Elīze Elizabete Rozīte no Rūjienas vidusskolas, Paula Plužno no J. Endzelīna Kauguru pamatskolas, Eduards Palejs un Marta Zvejniece no Strenču pamatskolas, Klinta Eksto un Roberts Čākurs no Naukšēnu vidusskolas, Līna Bortkēviča no Trikātas pamatskolas.

Jūs visi jau esat uzvarētāji un savu skolu čempioni!

Katrs finālists lasījumam izvēlējies kādu sev īpašu grāmatu, un šogad izvēlēto grāmatu saraksts ir šāds:

• K. S. Lūiss “Nārnijas hronikas. Princis Kaspiāns”.
  • D. Ozoliņa “Pandēmijas detektīvi”
  • A. Lindgrēne “Trokšņu ciema bērni”
  • M. Parra “Vafeļu sirdis” (šo grāmatu izvēlējušies lasīt trīs finālisti!)
  • Dž. K. Roulinga “Harijs Poters un noslēpumu kambaris”
  • L. Pastore “Bez nosaukuma”
  • T. Bitkelands “Krampīši”
  • A. Neiburga “Stāsts par Tilli un Suņu vīru”
  • M. Lobe “Omīte ābelē”
  • A. Manfelde “Kurš no mums lidos?”
  • R. Skribele “Ervīns un bišu vīrs”
  • R. Rasela “Nikijas dienasgrāmata”, 4. grāmata "Ne pārāk graciozas daiļslidotājas stāsti"
  • A. Sakse “Pasakas par ziediem”