"Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija 2017": VĒRTĒ un LAIMĒ!

Lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija 2017" notiek aizraujošais grāmatu vērtēšanas posms. Visi žūrijas dalībnieki savas domas un vērtējumus par izlasītajām kolekcijas grāmatām var izteikt elektroniskajā vērtēšanas anketā:

• Anketas vizuālais veidols un jautājumi ir sastādīti domājot par katru lasītāju vecuma grupu: 5+ ; 9+ ; 11+ ; 15+ un Vecāki.
  • Aizpildot anketu jāizmanto bibliotēkas kods (Valmieras bibliotēkai tas ir CGVHT).
  • Pēc anketu aizpildīšanas visi dalībnieki saņems LNB stilīgas aproces pateicībā par iesaistīšanos grāmatu vērtēšanā (pieteikties pie bibliotekāra). Šogad tiek piedāvāta lieliska iespēja iegūt kādu vērtīgāku balvu - laimēt kādu no 3 Tallink kruīza ceļojuma Rīga-Stokholma-Rīga dāvanu kartēm A klases kajītē (1-4 personām). Izlozē piedalīsies visas aizpildītās anketas!

Lai vērtēšanas process kļūtu vieglāks, Bērnu žūrijas eksperti no Valmieras Pārgaujas sākumskolas 2.c klases nāca uz Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu, lai pārrunātu izlasīto, padalīties ar savām domām un atcerēties tās grāmatas, kuras tika izlasītas vēl septembrī. Šī klase ir īpaša ar to, ka visi audzēkņi nolēma iesaistīties žūrijas darbā jau iepriekšējā gadā, kad sāka savas pirmās skolas gaitas. Bērni drosmīgi un veiksmīgi iesaistījās lasīšanā un vērtēšanā, pilnveidoja savu lasītprasmi, ar aizrautību piedalījās bibliotēkas aktivitātēs – Lasīšanas semināros, lasīšanā kopā ar suni Zum Zum.

Šogad turpinājām sadarboties, lasījām žūrijas jaunās kolekcijas grāmatas, par kurām bija liels prieks. Jau šobrīd topā izvirzījās vismīļākās grāmatas – “Īsi stāstiņi par lietām” Ķ. Kasparāviča Indras Brūveres lieliskajā tulkojumā, “Ezītis, kurš mīlēja slepeni”(autors Daiņus Šukis), “Puika, kas zīmēja kaķus:pēc japāņu pasakas motīviem" ar brīnišķīgām Anitas Kreituses ilustrācijām. Taču katrs eksperts pildīs vērtēšanas anketu individuāli, tāpēc pirmās trīs vietas vēl var mainīties. Otrklasnieki lieliski tika galā ar uzdevumiem – atpazina grāmatu gan pēc teksta fragmenta, gan pēc ilustrācijas – tas nozīmē, ka grāmatas tiešām tika izlasītas un pārlasītas.

Vēl līdz gada beigām lasīsim, vērtēsim un pildīsim anketas par “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas” grāmatām.