ĀTRUMS. PRĀTS UN EMOCIJAS.

Ceturtdien, 14. maijā  plkst. 14.00  Valmieras bibliotēkas  Bērnu apkalpošanas nodaļā notiks pasākums pusaudžiem par ceļu satiksmes drošību, autobraucēju, velosipēdistu un gājēju savstarpējām attiecībām un niansēm, kuras ir vērts zināt, izejot no mājas. Tāpat tiks apskatīts sporta veids autosports, kas nav tikai sportistu sacenšanās trasē, bet ir pārsteidzoši saistīts gan ar ceļu satiksmi, gan karjeras iespējām dzīvē. Pasākums tiks kuplināts ar video piemēriem, zibenskonkursiem u.c..

Pasākumu vadīs Latvijas Automobīļu federācijas Preses dienesta vadītājs Viesturs Saukāns, ilggadējs autosporta žurnālists, kurš šo sporta veidu analizējis radio (1994 – 1999), gan drukātajos medijos (kopš 1998. gada), gan televīzijā (no 2002.g), gan internetā kopš 2000. gada). Turklāt aizvadījis daudzas sacensības autosportā gan kā organizators (kopš 2010. gada), gan izbaudot sporta veida priekus, gan neveiksmes, ar kurām ir gatavs dalīties ar pasākuma dalībniekiem.

„Pirmajā brīdī liekas, ka ceļu satiksmei un autosportam nav nekā kopīga, varbūt pat tās ir pretējas lietas, ja reiz satiksmē visi tiek mudināti braukt lēnāk, bet sportā – ātrāk,” atzīmē V. Saukāns. „Taču iedziļinoties izrādās, ka viens bez otra nevar dzīvot. Ātrais un ekstremālais autosporta parāda, cik mazs solis nepieciešams, lai kļūdītos, cik daudz var nospēlēt mazs, neparedzēts blakusapstāklis, lai sanāktu nepatikšanas. Šīs zināšanas pārnesot uz ceļu satiksmi, tās dalībnieki daudz vairāk var prognozēt iespējamos negadījumus, tādā veidā no tiem izvairoties. Autosports ceļu satiksmei devis mašīnu uzbūves attīstību, drošības elementus un citas nianses, bez kā šobrīd ceļu satiksme nebūtu iedomājama. Turklāt jāņem vērā – autosports nav tikai viena sportista izklaide. Tas var sarūpēt interesantu darbu visas dzīves garumā, jo sporta veidā nepieciešami labi mehāniķi, inženieri, menedžeri, mārketinga speciālisti, mediju pārstāvji.”

Tātad – par drošu satiksmi un aizraujošu dzīvi ar autosportu!

Gaidām ikvienu, kam interesē auto, sports un autosports!

Informāciju sagatvoja : Gaida Arta Saukāne